روش بافت پتوی زمستانی در یک ساعت

به گزارش کشتی کروز، در این مقاله یاد می گیریم که چگونه در عرض یک ساعت یک پتوی زمستانی بسیار زیبا ببافیم. برای بافتن این مدل پتو می توانید از نخ کاموا تریکو یا پشمی بهره ببرید و 3 عدد کلاف کافی است و البته این روش بافت نیازی به قلاب بافتنی ندارد.

روش بافت پتوی زمستانی در یک ساعت

اگر دوست دارید پتوی بزرگ تری ببافید می توانید تعداد کلاف ها را بیشتر کنید. در این مقاله با 3 عدد کاموای پشمی یک پتو در اندازه های 30 در 50 بافته شده است.

وسایل مورد احتیاج:

  • 3 الی 4 عدد کلاف کاموای پشمی
  • متر
  • قیچی
  • نخ و سوزن

ابتدا سر کاموا را گره بزنید. می توانید از همان ابتدا قسمت اضافی کاموا که از گره بیرون زده است را قیچی کنید و یا این که در آخر این کار را انجام دهید. با کاموا یک گره درست کنید و گره را نگه دارید سپس از داخل آن یک حلقه دیگر رد نموده و گره بزنید.

برای ردیف اول 16 حلقه زنجیر ضروری است. مراقب باشید که حلقه ها را زیاد سفت نکنید.

در این مرحله زنجیر را پشت و رو کنید و نخ کاموا را از قسمت برآمدگی وسط زنجیرها رد کنید و تا خاتمه حلقه درست کنید. در آخر می بینید که قسمت زیر زنجیر به شکل بافت زیبایی در آمده است.

تمام ردیف ها را به همین شکل ادامه دهید. البته نباید فراموش کنید که در هر ردیف زنجیر اول را رد کنید و از زنجیر دوم آغاز کنید. با این کار قسمت لبه های پتو به شکل بافت بسیار زیبایی در می آید. شل یا سفت بودن زنجیرها بستگی به سلیقه خودتان دارد.

برای وصل کردن کلاف ها به هم می توانید از 2 روش بهره ببرید.

می توانید سر کلاف ها را به هم گره محکم بزنید و قسمت اضافی آن را با قیچی ببرید.

یا این که با نخ و سوزن سر کلاف ها را به هم بدوزید.

در این دستور آموزشی از روش اول استفاده شده است.

در ردیف آخر دو حلقه را دست بگیرید و کلاف را از بین آن ها رد کنید و یک حلقه دیگر درست کنید. سپس حلقه ای که درست نموده اید را در کنار یک حلقه دیگر قرار دهید و کلاف را از بین آن ها رد کنید. این کار را تا خاتمه انجام دهید. در خاتمه نخ کاموا را از آخرین حلقه رد کنید و مانند تصویر بالا یک گره بزنید.

منبع: بدونیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 253

به "روش بافت پتوی زمستانی در یک ساعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش بافت پتوی زمستانی در یک ساعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید