بازارچه شهرستانی نوسازی می گردد

به گزارش کشتی کروز، بازارچه شهرستانی در ضلع جنوب شرقی میدان امام حسین(ع) واقع شده است و یکی از قدیمی ترین مراکزخرید منطقه13 به حساب می آید.

بازارچه شهرستانی نوسازی می گردد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

خبرنگاران- پروانه بهرام نژاد: بازارچه شهرستانی در ضلع جنوب شرقی میدان امام حسین(ع) واقع شده است و یکی از قدیمی ترین مراکزخرید منطقه13 به حساب می آید. این بازارچه که قدمت آن به دهه 30 برمی گردد، به دلیل فرسودگی نیازمند رسیدگی بیشتر و بازسازی است. از این رو سال جاری مدیریت شهری نوسازی و بازسازی محیطی آنجا را در دستور کار قرار داده است.

  • مسائل رنگارنگ

فرسوده بودن محدوده و واحدهای صنفی، عرض کم معبر و آلودگی های زیست محیطی مغازهای فعال از مهم ترین مسائل این بازارچه است که برای رفع آنها تا به امروز چندین طرح موقتی اجرا شده اما این بار طرح ساماندهی و بهسازی محیطی بازارچه شهرستانی مطرح است که با هدف رفع مسائل و ارتقای خدمت رسانی به شهروندان انجام می گردد. برای این منظور هم چند جلسه برگزار شده که مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه13دراین باره می گوید: در برنامه زمانبندی شده و براساس آسیب شناسی اجرا شده از عملکرد و مسائل این بازارچه برای بهینه سازی و بهسازی محیطی اقدام خواهد شد. او می افزاید: ازآنجاکه شهروندان نیازهای اولیه خود را از بازارچه های محلی رفع می نمایند، بنابراین رفع مسائل بازارچه ها نقش مهمی در افزایش رضایتمندی آنها خواهد داشت.

  • توجه به بافت فرسوده

در آخرین جلسه ای که برای رسیدگی به شرایط بازارچه شهرستانی صورت گرفته، پیش فرض های آغازین طراحی بازارچه و پهنه بندی اقدامات ارائه و صورت جلسات کمیته راهبری، باز طراحی و تهیه آلترناتیوهای پیشنهادی و تهیه الگوی انتخابی مطرح و آنالیز شده است.

رحمان زاده می گوید: طراحی اولیه برای بازسازی و نوسازی این بازارچه ارائه شده و کارشناسان مطالعات را انجام داده اند. او ادامه می دهد: نوسازی بافت های فرسوده شهری یکی از مسائل اساسی در حوزه شهرسازی است که در این راستا با توجه به اینکه محله ها نقطه عطف شهرها و هسته اولیه شکل گیری و توسعه آنها در دوران گذشته و حال هستند، شهرداری منطقه با تکیه بر رویکرد محله محوری اقدامات متعددی برای بهبود شرایط اجتماعی و شرایط محیطی ساکنان محدوده ها و محله های هدف انجام می دهد که یکی از آنها بازارچه شهرستانی است.

  • کسبه همکاری نمایند

ساماندهی مسائل بازارچه شهرستانی نیازمند همکاری بیشتر کاسبان است و اگر همراهی آنها نباشد، این بار هم نمی توان به رفع مسائل خیلی امیدوار بود. چراکه در ماه های پایانی سال گذشته هم طرح ساماندهی بازار شهرستانی در زمینه های بهداشت و سدمعبر با حکم دادستانی و همکاری نیروی انتظامی اجرا شد و با اجرای آن به کاسبان فرصت دادند تا مسائل خود را رفع نمایند که برخی انجام دادند اما برخی همچنان از قوانین سرپیچی می نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1176

به "بازارچه شهرستانی نوسازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازارچه شهرستانی نوسازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید