اگر تلفن سامسونگ دارید مراقب این اشکال باشید

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ اخیرا با مسئله ای روبرو شده اند که احتمالا آسیب زا به نظر می رسد.

اگر تلفن سامسونگ دارید مراقب این اشکال باشید

به گزارش ایرنا، بسیاری از کاربران به سراغ گوشی های سامسونگ می فرایند چراکه کیفیت قابل قبولی دارند و همواره مطمئن به نظر می رسند. اما اخیرا مسئله ای برای تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ ایجاد شده که احتمالا می تواند بسیاری از کاربران این تلفن های هوشمند را تحت خطر قرار دهد. ظاهرا تعدادی از تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ به صورت ناگهانی ری استارت می شوند. اگرچه هنوز این مشکل از طریق سامسونگ تایید نشده اما به نظر می رسد برخی از کاربران ممکن است با آن روبرو شوند.

تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ از محبوب ترین محصولات این شرکت هستند. چراکه بیشتر کاربران تلفن های هوشمند که خواهان خرید محصولات سامسونگ هستند، توانایی هزینه های چند صد دلاری برای خرید پرچمداران این شرکت کره ای را ندارند. بنابراین ترجیح می دهند تا گزینه های ارزان تر را خریداری کنند که در گروه تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ قرار می گیرند. بنابراین احتمال آن که بخش قابل توجهی از کاربران سامسونگ با این مشکل روبرو شوند، وجود دارد.

مسئله ای که فعلا راه حل ندارد

معمولا وقتی مسئله ای برای محصولات سامسونگ ایجاد می شود، این برند کره ای خیلی سریع وارد عمل می شود و راه حلی برای این مشکل پیدا می کند. اما مشکل ری استارت شدن تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ هنوز حل نشده و به نظر می رسد سامسونگ مدتی درگیر آن باشد. ظاهرا برخی از تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ به صورت ناگهانی ری استارت می شوند و پس از آن دوباره در دسترس قرار می گیرند. این اتفاق در شرایطی رخ می دهد که تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ ثانیه هایی پیش از حد ری استارت شدن به صورت کامل هنگ می کنند و سپس از دسترس خارج می شوند.

کاربران مدل های گلکسی M30s، گلکسی M31، گلکسی M31s، گلکسی A50، گلکسی A50s و گلکسی A51 در هندوستان مدعی شده اند که تلفن هوشمندشان وارد فرایند خسته کننده ای از ری استارت های پیاپی شده و به مرور زمان غیرقابل تحمل می شود. مشکل اما پیچیده تر از این صحبت ها به نظر می رسدو. چراکه برخی از کاربران تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ مدعی شده اند که تلفن هوشمند آن ها پس از مدتی ری استارت شدن در نهایت حتی روشن هم نمی شود و در صفحه بارگذاری اولیه باقی می ماند. کننده های رسمی سامسونگ در هند این مشکل را تایید کرده اند اما فعلا راه حلی برای آن دیده نشده است.

راه حلی مرگ آور

ظاهرا این مشکل نخستین بار حدود دو ماه پیش در تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ دیده شده است. کاربرانی که برای درست کردن این مشکل به کنندگی های سامسونگ مراجعه کرده اند با ادعای عجیبی روبرو شده اند؛ مادربرد تلفن هوشمند آن ها خراب شده و باید تعویض شود. هزینه تغییر مادربرد تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ که با مشکل ری استارت روبرو شده اند حدود 100 دلار گزارش شده که رقم قابل توجهی به نظر می رسد. خیلی از کاربران امیدوار هستند تلفن هوشمندشان با چنین مسئله ای روبرو نشود چراکه دوست ندارند این هزینه که هیچ ارتباطی با تصمیم های آن ها نداشته را پرداخت کنند.

دلیل این مشکل چیست؟

با توجه به مدل تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ که با این مشکل روبرو شده اند، نکته جالبی دستگیر ما می شود. همه این مدل ها از دو پردازنده اگزینوس 9610 و 9611 استفاده می کنند. اگرچه هنوز تعیین نیست که این مشکل ریشه در پردازنده این تلفن های هوشمند دارد یا نه اما باید مراقب این نکته هم باشید. نکته مهم ماجرا آن است که چنین مسئله ای تنها در هند گزارش شده اما به هر حال اگر از تلفن های هوشمند سری A و سری M سامسونگ و مدل های مخصوص گلکسی M30s، گلکسی M31، گلکسی M31s، گلکسی A50، گلکسی A50s و گلکسی استفاده می کنید، باید مراقب تلفن هوشمند خود باشید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2003

به "اگر تلفن سامسونگ دارید مراقب این اشکال باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر تلفن سامسونگ دارید مراقب این اشکال باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید