آسان ترین راه برای خلاصی از نفخ و یبوست

به گزارش کشتی کروز، خبرنگاران: نفخ ، یبوست ، اسهال ، دفع نامنظم ، عفونت های روده ، ورم معده ، سندروم روده تحریک پذیر (IBS) و … بخش زیادی از مردم را درگیر خود نموده است.

آسان ترین راه برای خلاصی از نفخ و یبوست

درمان های مختلفی هم برای هر کدام وجود دارد، از طب سنتی ایرانی گرفته تا پزشکی مدرن، نسخه های متعددی برای هر کدام از این دردها می دهند.

روشی که اینجا معرفی می کنیم، ادعای درمانی ندارد ولی به طرز ملموسی حال سیستم گوارش تان را خوب می نماید.

بخش عمده مسائل گوارش، ناشی از غذاهای با طبع سردی است که می خوریم. از نظر پزشکی، غذای با طبع سرد یعنی غذایی که سیستم گوارش، برای هضم و جذب آنها، بیش از حد متعارف انرژی از دست می دهد. وقتی به طور مداوم از یک سیستم، کار بیش از حد کشیده گردد، در دراز مدت، دچار آسیب می گردد.

اگر یک لباسشویی را که ظرفیت 9 کیلو لباس دارد، بارها با 15 کیلو لباس پر کنیم و با دور تند هم بشوییم، انتطار نداشته باشیم که لباسشویی مان عمر درازی داشته باشد.

رستوران های روباز مشهد

رستوران نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

سیستم گوارشی هم همین گونه است و وقتی مدام با غذاهای طبع سرد پرش می کنیم، معلوم است که بعد از مدتی دچار انواع مسائل گوارشی می شویم.

یک مثال از یک ناهار معمولی ما ایرانی ها موید این موضوع است: سر سفره ، پلو وجود دارد با مرغ و دوغ. سالاد خیار و کاهو و گوجه هم هست. یک پیاله ترشی هم گوشه سفره است و همه این ها که عمدتاً می خوریم طبع سرد دارند و معده و روده مجبورند هر روز بیش از حد استاندارد کار نمایند و سال ها این شرایط تکرار می گردد.

هر چند برترین نسخه برای حل مسائل گوارشی، تغییر برنامه غذایی و نیز سبک زندگی پرتحرک است اما فوری ترین و راحت ترین راه برای کاستن از بار دستگاه گوارشی این است که کنار هر وعده غذایی ، اعم از صبحانه و ناهار و شام، نعناع بخوریم.

نعناع به تعدیل طبع سرد غذاها یاری می نماید و کار هضم آنها را راحت تر می نماید.

عصر ترکیه به شما توصیه می نماید که عادت کنید هر روز نعناع تازه در سفره تان باشد. اگر ناهار را در محل کار می خورید، چند برگ نعناع را داخل یک کیسه به محل کارتان ببرید و همراه با غذا، میل کنید.

حتی اگر از نعناع خوش تان نیاید، این کار را بکنید و مطمئن باشید بعد از چند روز عادت خواهید کرد.

بکوشید روزتان بدون نعناع شب نگردد.

نعناع همراه با غذا، از معده تا خروجی روده را تحت تاثیر آثار سلامت بخش خود قرار می دهد. ریسک ابتلا به بیماری های معده و روده را کاهش می دهد و اگر مسائلی در این زمینه دارید بعد از کمتر از یک ماه که مداومت کردید، آثار بهبود را ملاحظه خواهید کرد.

پس با خود عهد کنید که یخچال خانه تان هیچ وقت از نعناع خالی نباشد و هیچ غذایی را بدون نعناع نخورید و اگز امکان خوردن همزمان غذا با نعناع نیست، بعد از میل کردن غذا، نعناع را به عنوان هدیه ای بی نظیر به دستگاه گوارش تان بفرستید.

آنچه نوشته شد فقط ناطر بر فواید نعناع برای سیستم گوارشی است. نعناع با دارا بودن فسفر، کلسیم و انواع ویتامین ها، تقویت نماینده طبیعی سیستم ایمنی است و به طور جدی شما را از ابتلا به انواع بیماری ها مصون می نماید.

رایحه قوی عرق نعناع به عملکرد ریه یاری می نماید. نعناع دارای خواص و ضد التهابی است و باعث افزایش قدرت و ظرفیت ریه ها می گردد. حال بماند که دهان تان را خوشبو می نماید.

به نعناع سلام کنید؛ سلامتی به شما سلام خواهد نمود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 خرداد 1402 بروزرسانی: 2 خرداد 1402 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2437

به "آسان ترین راه برای خلاصی از نفخ و یبوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آسان ترین راه برای خلاصی از نفخ و یبوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید