آبشارهای کوهسر ، با چشم اندازی زیبا

به گزارش کشتی کروز، آبشارهای کوهسر در استان مازندران واقع است.حد فاصل روستاهای جنگلی سفیدآب و کوهسر از توابع بخش نشتارود شهرستان تنکابن، جاده ای خاکی اما با چشم اندازی بسیار زیبا. برای تردد در این جاده ناگزیر باید از رودخانه ای عبور کرد. در تقاطع جاده و رودخانه در پایین دست ، مجموعه آبشار های کوهسر دیده می شوند که به ویژه در فصل های پر آب، بسیار زیبا و با شکوهند.

آبشارهای کوهسر ، با چشم اندازی زیبا

نشتارود، با 5967 نفر جمعیت در فاصله 5 کیلومتری شمال شرقی تنکابن و 232 کیلومتری شمال غربی تهران قرار گرفته است. نشتا به معنی نشت آب بوده و به دلیل چشمه ها و رودخانه های فراوان در منطقه به ویژه گذر رود از مرکز شهر ،نشتارود نامیده شده است .

آبشارهای کوهسر یکی از زیباترین مناطق طبیعی برای گردش یک روزه است. این مجموعه جزء مشهورترین آبشارهای ایران است . آنچه کوهسر را برای گردشگران جذاب می نماید، طبیعتی است که از آسیب به دور مانده و با همان حالت طبیعی و بکرش، پذیرای طبیعت دوستان است.

آب و هوای این منطقه خنک و مطبوع است و درختان سر به آسمان کشیده، بخش عمده فضا را فرا گرفته اند. پس به راحتی می توان در اولین زمین صاف، مستقر شد. البته به سبب بکر بودن این منطقه ، نباید انتظارداشت امکانات رفاهی برای گردشگران فراهم باشد.

از جاذبه های گردشگری این منطقه می توان به منطقه جنگلی دینار سرا، مرداب نشتارود، منطقه ییلاقی داغ کوه، آبشار کمیلیه و کوهسر و دینار سرا، اثر طبیعی و پارک ملی جنگلی خشکه داران، منطقه جنگلی تحقیقات کشاورزی طالش محله و حمام سنگی باستانی مکرود اشاره نمود.

راستا دسترسی آبشار کوهسر :

راه رسیدن به آبشارهای کوهسر: حد فاصل روستاهای جنگلی سفیدآب (اسپی او) و کوهسر (گوسر) جاده ای خاکی وجود دارد. در میانه راه، جاده خاکی با رودخانه تقاطع می بابد و باید با ماشین از آن رد شد. در تقاطع جاده و رودخانه در پایین دست ، مجموعه آبشارهای کوهسر را می توان مشاهده کرد .

کشتی کروز

منبع: پیام دلتا
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 اسفند 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 871

به "آبشارهای کوهسر ، با چشم اندازی زیبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آبشارهای کوهسر ، با چشم اندازی زیبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید