پیروزی مخالفان اردوغان در انتخابات استانبول

به گزارش کشتی کروز، نتایج اولیه انتخابات شهرداری استانبول نشان می دهد که نامزد حزب مخالف رجب طیب اردوغان،رئیس جمهوری ترکیه پیروز این انتخابات شده است.

پیروزی مخالفان اردوغان در انتخابات استانبول

از سفر با تور استانبول ارزان لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از الجزیره،نتایج به دست آمده از شمارش اولیه آراء در انتخابات شهرداری ها در استانبول نشان می دهد که اکرم امام اغلو نامزد حزب جمهوری خواه خلق و کاندیدای ائتلاف ملت پیشتاز انتخابات است. اوضاع او در رای گیری آن قدر خوب است که هنوز نتایج شمارش آرا تمام نشده بن علی ییلدیرم، نخست وزیر سابق ترکیه و نامزد حزب حاکم عدالت و توسعه پیروزی رقیبش اکرم امام اوغلو را در انتخابات شهرداری استانبول تبریک گفت.

آن طور که آناتولی گزارش داده پس از شمارش بیش از 94 درصد آرا آقای امام اوغلو 53.7 و آقای ییلدریم 45.4 درصد آرا را به دست آورده اند. اکرم امام اوغلو، نامزد حزب جمهوریخواه خلق ترکیه درانتخاباتی که تقریبا سه ماه پیش در ماه برگزار گردید هم به پیروزی رسیده بود.پس از 18 روز در نشستن در دفتر شهرداری شهر مهم استانبول اما با پافشاری حزب حاکم عدالت و توسعه، کمیسیون انتخابات رای گیری را باطل کرد. شمارش مجدد آرا هم در انتخابات قبلی فایده نداشت و در نهایت بار دیگر رای به برگزاری مجدد انتخابات داده شد. رجب طیب اردوغان،رئیس جمهوری ترکیه که مرد کلیدی حزب عدالت و توسعه به حساب می آید کوشش بسیاری برای پیروزی نامزد این حزب در قلب تجاری ترکیه داشت. او که سالهاست چهره اصلی قدرت در ترکیه است بارها گفته است که هر شخصی استانبول را ببرد، ترکیه را برده است. به همین خاطر او کوشش زیادی برای پیروزی نامزد مورد نظر خود در این انتخابات داشت. حدود 15 سال پیش هم خود اردوغان با رسیدن به شهرداری استانبول پله های قدرت را یکی پس از دیگری طی کرد. حالا پس از سالها در قدرت بودن عدالت و توسعه حالا به نظر می رسد مخالفان استانبول یا به قول اردوغان ترکیه را برده اند.

5050

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 351

به "پیروزی مخالفان اردوغان در انتخابات استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی مخالفان اردوغان در انتخابات استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید