پروژه ادن (Eden) در چین اجرا خواهد شد

به گزارش کشتی کروز، پروژه ادن (Eden) با هدف اشنایی انسان با طبیعت و مسائل مهم زیست‌محیطی طرح‌هایی در نقاط مختلف جهان در دست توسعه دارد که یکی از مهمترین آنها احداث یک جنگل شهری در چین است.

پروژه ادن (Eden) در چین اجرا خواهد شد

برای آشنایی انسان با طبیعت و مسائل مهم زیست‌محیطی طرح‌هایی در نقاط مختلف جهان در دست توسعه است تا طبیعت را بیشتر وارد زندگی شهری کنند. طراحان «بزرگ‌ترین جنگل‌های بارانی شهری»، پروژه ادن (Eden) را بزرگ‌ترین جنگل بارانی شهری در سطح جهان می‌دانند که از زمان بازگشایی، 19 میلیون گردشگر را جذب خود کرده است. در حال حاضر، این پروژه بریتانیایی تصمیم به افتتاح هشت سایت جدید در جهان گرفته است.

پروژه ادن روی یک حفره خاکی بدون استفاده با ظرفیت 30 زمین فوتبال ساخته شده و شامل دو گنبد شفاف و بسیار بزرگ است که زیست بوم نامیده می‌شوند و دارای بیش از 3000 گونه گیاهی است. این پارک اکولوژی، در کورنوال، 16 سال پیش در جنوب غربی انگلستان و برای آموزش مردم در مورد مسائلی در مورد پایداری و محیط زیست افتتاح شد.

پس از مشاهده موفقیت‌های این پارک، سازندگان آن اعلام کردند که برنامه‌هایی برای ایجاد سایت‌های بیشتر در دست تهیه دارند. یکی از اولین مکان‌هایی که در ادامه این راه افتتاح خواهد شد، در شهر ساحلی چینگدائو در چین قرار دارد.

سایت چینی که طبق برنامه‌ریزی‌ها باید در سال 2020 افتتاح شود، روی زمین‌های آسیب‌دیده زیست‌محیطی بنا می‌شود که کاربرد اولیه آن‌ها، تولید نمک و کشت دانه‌های خوراکی آجیل بوده است.

پروژه ادن در کورنوال، یکی از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری بریتانیا است. این پارک که در مارچ 2001 بازگشایی شد، بزرگ‌ترین جنگل‌های بارانی داخلی در سطح جهان است.

این سایت، مساحتی بیش از 13 هکتار را دربر گرفته و با دو گنبد شفاف و عظیم پوشیده شده است که به عنوان زیست‌بوم شناخته می‌شوند.

این دو زیست‌بوم دارای 3000 گونه گیاهی از سرتاسر جهان است.

هر زیست‌بوم دارای گیاهانی از منطقه خاصی از جهان است. یکی از آن‌ها را زیست‌بوم مدیترانه‌ای می‌نامند و دیگری، زیست‌بوم مناطق بارانی است. همچنین، یک باغ بیرونی بزرگ، رستوران، کافه و یک مرکز آموزشی هم در این پارک وجود دارند.

ویژگی اصلی این جاذبه گردشگری، تامل در مورد ارتباطات و تحول است. هدف آن، پژوهش در خصوص رابطه بین گیاهان و مردم است.

این سایت در تمام طول سال باز است و دارای زمین هاکی و جاذبه‌های زمستانی برای ماه‌های سرد سال است. به تازگی معلوم شده است که پروژه ادن باعث شکل‌گیری جاذبه‌های مشابه در نقاط دیگر جهان شده است. یکی از اولین طرح‌های پارکی که قرار است در چینگدائو، چین، بنا شود در این تصویر نشان داده شده است.

دیوید هارلند، مدیر عامل پروژه بین‌المللی ادن می‌گوید:

نکته‌ای که در پارک چینگدائو بر آن تاکید می‌کنیم، آب و انسان است. آب، یکی از مهم‌ترین موضوعات جهانی در قرن 21 و شاید هم در قرن 22 است. تنها با بیان این واقعیت‌هاست که می‌توانیم اهمیت فراوانی، کمبود و کیفیت آب را گوشزد کنیم و مردم را واداریم که به این مسائل بیندیشند.

انتشار: 4 بهمن 1396 بروزرسانی: 24 آبان 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 46

به "پروژه ادن (Eden) در چین اجرا خواهد شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "پروژه ادن (Eden) در چین اجرا خواهد شد" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه ادن (Eden) در چین اجرا خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید