پاسخ اروپا به درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تروریستی خواندن حزب الله

به گزارش کشتی کروز، یک سخنگوی اتحادیه اروپا در واکنش به درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تروریستی خواندن کل حزب الله به طور ضمنی با آن مخالفت و تاکید نموده که شاخه سیاسی حزب الله بخش اجتناب ناپذیر از فضای سیاسی لبنان است.

پاسخ اروپا به درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تروریستی خواندن حزب الله

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، چندین نماینده مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با ارسال نامه ای به اتحادیه اروپا خواهان تروریستی خواندن شاخه سیاسی حزب الله لبنان از سوی بروکسل شدند.

این نامه که توسط نماینده جمهوریخواه مارشا بلکبرن و جکی راسن نماینده دموکرات و دونماینده دموکرات و جمهوریخواه دیگر تهیه و نوشته شده است از اعضای اتحادیه اروپا خواسته است که همه فعالیتهای سیاسی و نظامی حزب الله در لیست سیاه قرار بگیرد و علاوه بر بازوی نظامی، شاخه سیاسی این گروه نیز به عنوان گروه تروریستی ممنوع گردد.

در این نامه ادعا شده است، آمریکا در مقابله با تروریسم جهانی مصمم است و ما شرکا و متحدان خود را ترغیب می کنیم که به تلاشهای ما ملحق شوند. برای این منظور ما قویا از اتحادیه اروپا می خواهیم که کل فعالیتهای سازمان حزب الله را تروریستی اعلام کند.

اتحادیه اروپا در سال 2013 شاخه نظامی حزب الله را در لیست تروریستی خود قرار داده است اما فعالیتهای سیاسی این جنبش را تحریم ننموده است.

در ماه آوریل، آلمان به تبعیت از آمریکا علاوه بر شاخه نظامی، شاخه سیاسی حزب الله را هم ممنوع بیان کرد و به کشورهایی مثل کانادا و انگلیس، پاراگوئه و آرژانتین در این زمینه پیوست.

براساس گزارش هیل، این نامه به دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن ارسال شده است. یک سخنگوی اتحادیه اروپا در واکنش به این اخبار گفته، ما از ارسال نامه آگاه هستیم و تاکید نمود که شاخه سیاسی حزب الله بخش اجتناب ناپذیر از فضای سیاسی لبنان است.

این سخنگوی اروپایی در ادامه تاکید نموده است که با توجه به پیچیدگی توازن سیاسی در لبنان و شرایط شکننده در منطقه، اتحادیه اروپا خود را ملزم به گفت وگوی سازنده سیاسی با همه احزاب و طرفهای سیاسی در لبنان می داند و آن را برای ثبات در این کشور و حتی اتحادیه اروپا و همچنین غرب آسیا ضروری می داند.

وی در عین حال تاکید نمود که اتحادیه اروپا به همکاری خود با کل دولت لبنان ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 شهریور 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1270

به "پاسخ اروپا به درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تروریستی خواندن حزب الله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ اروپا به درخواست قانونگذاران آمریکایی برای تروریستی خواندن حزب الله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید