(ویدئو) جزئیات رنگ بندی کرونایی کشور

به گزارش کشتی کروز، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق آخرین آمار 11 شهر قرمز کرونایی است که همگی در استان خوزستان هستند. همچنین 52 شهر نارنجی و 217 شهر زرد و 168 شهر آبی است.

(ویدئو) جزئیات رنگ بندی کرونایی کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علیرضا رئیسی پس از پنجاه و هشتمین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور اقای روحانی رئیس جمهور برگزار شد، اضافه کرد: تعداد شهر های نارنجی در کشور افزایش یافته است و 11 شهری که از هفته قبل قرمز بودند، همچنان قرمز هستند.

معاون امور بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: آبادان، اهوار، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه از جمله شهر های قرمز هستند.

رئیسی با بیان اینکه یکسال از پیدایش ویروس کرونا در کشور گذشت و همچنان این مهمان ناخوانده قصد رفتن ندارد، تاکید کرد: خبر هایی می رسد که این ویروس جهش هایی هم در مناطق مختلف جهان داشته است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در جلسه امروز شرایط کرونا در جهان مرور شد، اضافه کرد: شواهدی از گردش شتابان بیماری در عراق وجود دارد و استان های غربی و مرزی کشور باید بیشتر مراقب باشند و در مرز ها باید اقدامات سخت گیرانه اتخاذ شود.

وی با اشاره به افزایش بیماری در خوزستان و شناسایی ویروس انگلیسی در این استان، گفت: سرعت انتشار ویروس در خوزستان بسیار بالاست و شیب تندی دارد و باید دقت کرد که شیوه نامه های بیش از پیش رعایت شود.

رئیسی گفت: البته بیماری در استان های شمالی از جمله مازندران سیر نزولی دارد و امید است با رعایت ها شیب نزولی ادامه یابد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: همچنان میزان بستری ها در کشور افزایش ملایمی داشته است و باید دقت شود، زیرا برغم اینکه در استان های شمالی که بیشترین میزان بستری را داشتیم، بستری ها در حال کاهش است، اما در برخی استان ها مثل آذربایجان غربی، خوزستان، چهارمحال بختیاری و ایلام شاهد افزایش بیماری هستیم که حتما نیاز به مراقبت بیشتر است.

وی با بیان اینکه قدرت سرایت ویروس انگلیسی بالا است و باید شیوه نامه های بهداشتی با دقت بیشتر رعایت شود، گفت: از اطفال و سالمندان مراقبت ویژه شود، چون ان ها اسیب پذیر هستند، افراد بالای 60 و 65 سال از خانه بیرون نیایند، اگر امدند در جمع حضور پیدا نکنند، جوان تر ها اگر به دیدار پدر بزرگ مادر بزرگ می فرایند با ماسک و در زمان کوتاه باشد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ادامه داد: نباید ساده انگاری کنیم تجربه ثابت کرده است هرگاه میزان رعایت شیوه نامه ها پایین بیاید مثل الان که بیش از 14 درصد افت شیوه نامه داریم، میزان بیماری افزایش پیدا می کند.

رئیسی درباره اخرین اخبار واکسیناسیون در کشور هم گفت: منتظر واکسن های جدید هستیم تا بحث واکسیناسیون کرونا را ادامه دهیم.

وی گفت: واکسیناسیون تنها بر اساس اولویت بندی های ستاد ملی مقابله با کرونا است و خارج از این سند ملی، واکسن به هیچ کس تزریق نخواهد شد و در روز های اینده شاهد تداوم واکسیناسیون خواهیم بود.

منبع: فرارو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1678

به "(ویدئو) جزئیات رنگ بندی کرونایی کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدئو) جزئیات رنگ بندی کرونایی کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید