واکنش مبهم پاریس به پایان تحریم های نظامی ایران

به گزارش کشتی کروز، تحریم های تسلیحات متعارف ایران باید مهرماه برچیده شود، موضوعی که آمریکا با آن مخالف است. فرانسه نیز واکنشی مبهم در این خصوص داشت.

واکنش مبهم پاریس به پایان تحریم های نظامی ایران

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، وزارت امور خارجه فرانسه در پاسخ به سوالی درباره موضع این کشور در خصوص سرانجام تحریم فروش سلاح های متعارف به ایران در سال 2020 که در برجام درج شده است و اینکه آیا فرانسه خواهان تمدید این تحریم است؟ تاکید کرد: فرانسه عمیقاً متعهد به توافق وین و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است.

بنا بر گزارش وب سایت رسمی وزارت امور خارجه فرانسه، این وزارتخانه در ادامه پاسخ خود افزود: رفع تحریم تسلیحاتی سازمان ملل در ماه اکتبر (مهر ماه 99) که در قطعنامه 2231 مشخص شده است، می تواند پیامدهای اساسی برای امنیت و ثبات منطقه ای داشته باشد.

وزارت امورخارجه فرانسه همچنین شرح داد: تحریم اتحادیه اروپا مطابق با شرایط توافق وین پس از سال 2020 و تا اکتبر 2023، به همراه تحریم سازمان ملل در خصوص فن آوری ها و تجهیزات بالستیک همچنان ادامه خواهد داشت.

وزارت امور خارجه فرانسه گفت که پاریس قصد دارد با شرکای E3، شرکای خود در توافق وین و شورای امنیت به طور نزدیک در این زمینه همکاری کند. فرانسه همچنان به طور کامل متعهد به ایجاد شرایط برای کم شدن تنش در منطقه است.

به گزارش ایسنا، پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر تلاش جدید دولت آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی علیه ایران با این دستاویز که هنوز طبق قطعنامه 2231 سازمان ملل حق بازگرداندن تحریم های ایران را دارد، محمدجوا د ظریف وزیر امور خارجه کشورمان این تلاش ها را نتیجه شکست مفتضحانه سیاست فشار حداکثری واشنگتن علیه ایران دانست.

  • پمپئو: نمی گذاریم ایران سلاح خریداری کند
  • جزئیات جدید قطعنامه پیشنهادی تحریمی آمریکا علیه ایران

ظریف در این باره در توئیتر خود نوشت: دو سال پیش مایک پمپئو وزیر امور خارجه و رئیسش توقف مشارکت آمریکا در برجام را گفتند به خیال آنکه فشار حداکثری آنها، ایران را به زانو درمی آورد.

وی افزود: باتوجه به شکست مفتضحانه این سیاست، او اکنون می خواهد شریک برجام باشد. رویاپردازی را تمام کنید: ملت ایران همیشه سرنوشتش را خود مشخص کرده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1161

به "واکنش مبهم پاریس به پایان تحریم های نظامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مبهم پاریس به پایان تحریم های نظامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید