واکنش سازمان جهانی بهداشت به واکسن کرونای روسی

به گزارش کشتی کروز، مقامات سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام نموده اند که این سازمان مشتاقانه منتظر است تا جزئیات آزمایشات واکسن تازه ثبت شده روسیه علیه کووید-19 موسوم به Sputnik V را آنالیز نموده و به همین منظور با مقامات روسی ارتباط برقرار می نماید.

واکنش سازمان جهانی بهداشت به واکسن کرونای روسی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش کشتی کروز، روز گذشته (سه شنبه) وزارت بهداشت روسیه ساخت اولین واکسن کروناویروس جدید را در دنیا به ثبت رساند. این تحقیق به طور مشترک توسط موسسه تحقیقات گامالیه و وزارت دفاع روسیه انجام شده است.

سازمان دنیای بهداشت اطلاع دارد که واکسن کووید-19 در ثبت ملی داروهای فدراسیون روسیه به ثبت رسیده است. این سازمان اکنون با دانشمندان و مقامات روسی در تماس است و مشتاقانه منتظر است تا جزئیات آزمایشات را آنالیز کند.

این سازمان پیش رو و بین المللیِ بهداشتی از همه پیشرفت های انجام شده در زمینه تحقیقات واکسن کووید-19 استقبال نموده و اظهار داشت: تسریع در توسعه باید مطابق با فرآیندهای ایجاد شده برای اطمینان از ایمنی انجام گردد.

به گفته مقامات سازمان دنیای بهداشت، این سازمان از همه پیشرفت های تحقیق و توسعه واکسن کووید-19 استقبال می نماید.

سازمان دنیای بهداشت در سطح دنیای از ژانویه سال 2020 میلادی درگیر هدایت و تسریع کوشش های تحقیق و توسعه در این زمینه بوده است.

تحقیقات تسریعی در خصوص واکسن باید پس از انجام مراحل ایجاد شده به وسیله هر مرحله از توسعه انجام گردد تا اطمینان حاصل گردد که هرگونه واکسن که در نهایت به مرحله فراوری می رسد، ایمن و مؤثر است. هر نوع واکسن ایمنی و مؤثر برای بیماریِ همه گیر، یک کالای عمومی دنیای خواهد بود و سازمان دنیای بهداشت دسترسی سریع، عادلانه و منصفانه از هرگونه واکسن در سراسر دنیا را ترتیب می دهد.

بنابر گزارش اسپوتنیک، هفته گذشته سازمان دنیای بهداشت به اسپوتنیک گفت که واکسن ضد کرونا باید به وسیله مرحله پیش پردازش انجام گردد که شامل آنالیز دقیق و ارزیابی کلیه داده های ایمنی و کارآیی لازم به وسیله آزمایشات بالینی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1346

به "واکنش سازمان جهانی بهداشت به واکسن کرونای روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان جهانی بهداشت به واکسن کرونای روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید