نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی برگزار گردید

به گزارش کشتی کروز، نشست سه جانبه ایران، انصارالله یمن و سفرای چهار کشور اروپایی (E4) در وزارت امور خارجه برگزار گردید.

نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی برگزار گردید

برای رزرو قطار اروپا با بهترین ها مشورت کنید و مناسبترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، در چارچوب رایزنی های جمهوری اسلامی ایران جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن نشست مشترک سه جانبه ای با حضور هیاتی از ایران به ریاست علی اصغر خاجی دستیار وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، هیاتی از انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن و سفرا و روسای نمایندگی های چهار کشور ذی ربط اتحادیه اروپا موسوم به E4 (انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا) در محل وزارت امور خارجه برگزار گردید.

هیات های حاضر در این نشست، دیدگاه دولت های متبوع خود را در مورد تحولات یمن از جمله در موضوعات سیاسی، میدانی و وضعیت انسانی یمن به شکل مشروح بیان و از استمرار وضعیت بحرانی یمن که به کشته و مجروح شدن ده ها هزار یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور منتهی شده است، عمیقا ابراز تاسف کردند.

در خاتمه این نشست، هیات های شرکت کننده، با تاکید بر لزوم توقف هرچه سریع تر جنگ، بر راه چاره سیاسی به عنوان راه چاره نهایی بحران یمن تاکید و با ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن خواهان تسریع در ارسال یاری های انسانی شدند.

همچنین، هیات های شرکت کننده بر لزوم اجرای کامل توافقات استکهلم و انجام تعهدات کامل طرفین تاکید کردند و آن را مقدمه ای بر حل و فصل نهایی سیاسی بحران یمن دانستند.

هیات سیاسی انصارالله هفته گذشته به تهران آمده بود و در این مدت، با رهبر انقلاب، وزیر امور خارجه و بعضی دیگر از مقامات کشورمان دیدار و گفت وگو نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 415

به "نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید