نانسی پلوسی انتها با ارجاع پرونده استیضاح ترامپ به سنا موافقت کرد

به گزارش کشتی کروز، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تدارک برای ارجاع بندهای مربوط به استیضاح دونالد ترامپ به مجلس سنای این کشور به منظور ادامه فرآیند مربوط به این استیضاح و محاکمه او اطلاع داد.

نانسی پلوسی انتها با ارجاع پرونده استیضاح ترامپ به سنا موافقت کرد

به گزارش کشتی کروز، به نقل از پایگاه هیل، با ارجاع پرونده استیضاح دونالد ترامپ به مجلس سنا از سوی نانسی پلوسی، بن بستی که در روزهای گذشته به سبب خودداری این رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از ارجاع این پرونده به وجود آمده و باعث به تاخیر افتادن محاکمه مربوط به استیضاح ترامپ در سنا شده بود، سرانجام می یابد.

این اقدام به این معنی خواهد بود که دموکراتها در ادامه فرآیند مربوط به استیضاح ترامپ چند مدیر استیضاح را منصوب خواهند کرد تا استدلالهای این حزب در مورد ارتکاب جرایم سطح بالا و تخلف ازسوی رئیس جمهور آمریکا را به هنگام محاکمه وی مطرح سازند. مجلس سنای آمریکا بعد از دریافت پرونده مربوط به دو بند استیضاح ترامپ که در مجلس نمایندگان این کشور تصویب شد، محاکمه ترامپ را آغاز خواهد نمود.

نانسی پلوسی در نامه ای به دموکراتها نوشت: من از جرولد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان خواستم خودش را برای قطعنامه مربوط به انتصاب مدیران دموکراتها برای فرآیند استیضاح ترامپ و ارجاع دادن بندهای این استیضاح به مجلس سنا در صحن مجلس نمایندگان طی چند روز آینده آماده کند.

وی خطاب به ندلر توضیح داد: من در نشست روز سه شنبه آینده فراکسیون دموکراتهای مجلس نمایندگان با شما درباره اینکه چطور قرار است فرآیند استیضاح را ادامه دهیم رایزنی خواهم کرد.

بر اساس برنامه زمانی که پلوسی مطرح نموده، این احتمال هست که محاکمه مربوط به استیضاح ترامپ در سنا حتی از چهارشنبه آغاز گردد. بیشتر از سه هفته پیش بود که مجلس نمایندگان آمریکا دو بند استیضاح شامل دو اتهام سوءاستفاده از قدرت و مانع ایجاد کردن بر سر راه فعالیت کنگره را علیه دونالد ترامپ تصویب کرد که البته عمده رای مثبت به آنها از سوی نمایندگان دموکرات بود و جمهوریخواهان از آنها حمایت نکردند.

با این حال پس از تصویب این بندها، ترامپ و جمهوریخواهان، پلوسی را تحت فشار قرار دادند تا پرونده استیضاح را به مجلس سنا که در کنترل جمهوریخواهان است ارجاع دهد اما پلوسی تا کنون به بهانه این که جمهوریخواهان محاکمه عادلانه ای برای ترامپ برگزار نخواهند کرد، از انجام این کار سر باز زده است.

میچ مک کانل، رهبر اکثریت سنای آمریکا همچنان تاکید نموده که باید هر گونه تصمیم در رابطه با احضار شاهدان مربوط به فرآیند محاکمه ترامپ بعد از آنکه سنا این محاکمه را آغاز کرد اتخاذ گردد.

دموکراتها خواهان آن بودند که مک کانل باید قبل از تصویب آغاز محاکمه برای استیضاح ترامپ، به سراغ ایراد شهادت شاهدان برود اما او چند روز پیش با رد این درخواست تاکید نمود که در داخل جمهوریخواهان از آرای حمایتی کافی برای دادن رای مثبت به آغاز محاکمه برخوردار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 11 اسفند 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 885

به "نانسی پلوسی انتها با ارجاع پرونده استیضاح ترامپ به سنا موافقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانسی پلوسی انتها با ارجاع پرونده استیضاح ترامپ به سنا موافقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید