ممنوعیت واردات خودروهای گران قیمت برداشته می گردد؟

به گزارش کشتی کروز، تهران (پانا) - دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت الان فقط خودرو های صفر کیلومتر می توانند وارد شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در خصوص واردات صدق خواهد نمود؛ بنابراین واردات خورو هایی که قیمت آن ها بیش از 40 هزار دلار باشد و یا خودرو های بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است.

ممنوعیت واردات خودروهای گران قیمت برداشته می گردد؟

به گزارش تجارت نیوز، مهدی دادفر در خصوص مصوبه مجلس پیرامون واردات مشروط خودرو اظهار کرد: طبق مصوبه مجلس واردات خودرو محدود به شرکت ها نشده است که بخواهیم شرکت های واجد شرایط را معین کنیم، بلکه همه اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند واردات خودرو داشته باشند. این قانون یک فرصت مساوی و عادلانه را بین همه تقسیم نموده و همه می توانند در این فضا حاضر باشند و هیچ محدودیتی از این نظر ایجاد ننموده است.

وی اضافه نمود: واردات خودروهای کارنموده در تبصره 5 طرح ساماندهی بازار خودرو آمده بود که حذف شد، الان فقط خودروهای صفر کیلومتر می توانند وارد شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در خصوص واردات صدق خواهد نمود. بنابراین واردات خوروهایی که قیمت آنها بیش از 40 هزار دلار باشد و یا خودروهای بالای 2500 سی سی همچنان ممنوع است. یعنی مقررات سابق که در خصوص واردات خودرو وجود داشت همچنان ساری و جاری خواهد بود.

دبیر انجمن وادنمایندگان خودرو توضیح داد: واردات دوباره خودرو کار سختی نیست و از نظر عملی امکان واردات آن را داریم، حتی اگر شرکت های واردنماینده خودرو در این سه سالی که واردات خودرو ممنوع بود از میان رفته باشند، از آنجا که مصوبه به شرکت ها اتکا ندارد و اجازه واردات را به هر شخص حقیقی و حقوقی می دهد، مشکل چندانی ایجاد نخواهد نمود و اشخاص می توانند با رعایت قوانین و مقررات خودرو وارد نمایند.

دادفر در ادامه خاطرنشان ساخت: اگر احتیاج به شرکت های پشتیبان خدمات پس از فروش برای خودروهای وارد شده وجود داشته باشد، شرکت های ما امکان پشتیبانی خدمات پس از فروش را دارند و می توانند برای انواع خودروها خدمات ارائه دهند، ما امروز شرکت های خدمات دهنده مولتی برند هم داریم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1987

به "ممنوعیت واردات خودروهای گران قیمت برداشته می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت واردات خودروهای گران قیمت برداشته می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید