مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسید خبرنگاران

به گزارش کشتی کروز، رییس کل بانک مرکزی گفت: مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است.

مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسید خبرنگاران

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی با مرور شرایط سخت مالی چندسال اخیر گفت: از سه سال گذشته که فشار حداکثری بر اقتصاد کشور اعمال شده است، بانک مرکزی با تمام توان و با مدیریت صحیح، منابع محدود ارزی کشور را مدیریت کرد و احتیاج های ارزی را جوابگو بوده است.

وی اضافه کرد: به مردم اطمینان می دهیم که برای سخت ترین شرایط نیز بانک مرکزی آمادگی کامل دارد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به انتظارات و توقعات سایر سازمان ها و مسئولان از بانک مرکزی گفت: انتظار از بانک مرکزی هم از جانب ارز و هم از سمت ریال فراوان است؛ اما باید به محدودیت های ارزی ونیز مضرات بسط ریال توجه گردد؛ البته این انتظار ارزی نیز از زمانی که منابع ارزی فراوان بوده و بانک مرکزی سالانه بیش از 50 میلیارد دلار درآمد ارزی داشته، ایجاد شده و این محلِ انتقاد است.

وی اضافه کرد: حتماً به فکر افزایش ذخایر ارزی بانک مرکزی در سال های قبل بودیم و حالا هم باید باشیم و برای دستیابی به این هدف کوشش می کنیم.

همتی با تاکید بر اینکه تصمیمات اتخاذ شده بانک مرکزی در چارچوب قانون انجام می گیرد، اضافه کرد: بانک مرکزی به هیچ عنوان با سفارش و توصیه خارج از روال قانونی عمل نمی نماید.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه درآمد ارزی کشور در سال 99 نسبت به سال 98 یک نهم شده است، اضافه کرد:، اما علیرغم این محدودیت به دلیل مدیریت صحیح منابع، نقشه و توطئه دشمن به منظور فروپاشی اقتصاد به شکست انجامید و مهمترین خبری که آخر سال 99 شنیدم اعتراف نماینده آمریکا به شکست فشارحداکثری بود.

رئیس شورای پول و اعتبار با تشکر از پرسنل خدوم شبکه بانکی در دوران کرونا و سایر اوقات سخت تاکید نمود مسئولان بانک ها باید حداکثرمدیریت ونظارت را برای ارائه خدمات بهتر به مردم در این شرایط به عمل اورند.

وی گفت: اولین دستاورد و خدمت شایان، سیاست گذاری نوین بانک مرکزی است که نمونه آن عملیات بازار باز بوده و به صورت وسیع عملیاتی شده است.

همتی گفت: دوم راه اندازی سامانه های پرداخت الکترونیکی بوده است که روزانه 150 میلیون تراکنش شتاب و 400 میلیون تراکنش بین بانکی و درون بانکی بر این اساس انجام می گیرد و ضمن آنکه مبلغ روزانه تراکنش شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسیده و سوم مدیریت درست منابع محدود ارزی با توجه به تقاضای گسترده بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود به تخصیص و تأمین ارز اشاره نمود و گفت: در حال حاضر تخصیص و تأمین ارز دیگر توسط فرد انجام نمی گیرد بلکه به صورت سیستمی ارز تأمین می گردد.

وی اضافه کرد: وزارت صمت با همراهی وزارتخانه های کشاورزی و بهداشت و سایرین مشخص کننده تخصیص است و بانک مرکزی تنها بر اساس اولویت ها مشخص شده این وزارتخانه و بطور سیستمی اقدام می نماید.

وی تقویت قدرت خرید مردم را یکی از مهمترین دغدغه های بانک مرکزی دانست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1744

به "مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسید خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ روزانه تراکنش های شتاب به 40 هزار میلیارد تومان رسید خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید