ماجرای سقوط دانش آموز قاینی از کوه چه بود؟

به گزارش کشتی کروز، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به خبر سقوط دانش آموز از کوه که در فضای مجازی مطرح شده بود که این اتفاق به علت نبود اینترنت اتفاق افتاده، گفت: براساس اخبار رسیده و اطلاعات جمع آوری شده سقوط دانش آموز از کوه حدود ساعت 14 تا 15 روز 17 آبان اتفاق افتاده در حالی که در این ساعت کلاس آنلاینی در حال برگزاری نبود.

ماجرای سقوط دانش آموز قاینی از کوه چه بود؟

به گزارش ایسنا؛ امروز که خبری مبنی بر سقوط دانش آموز اهل روستای نوغاب حاجی آباد قاین برای دسترسی به اینترنت و پیگیری دروس از برنامه شاد از کوه منتشر شده بود، محمد علی واقعی در این زمینه با بیان این مطلب که کلاس ساعت 17 برگزار شده است گفت: این دانش آموز به همراه خانواده برای برداشت زعفران به روستای رومشتیک رفته و به بالای تپه صعود نموده بود که این اتفاق اتفاق افتاده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اعلام کرد: این دانش آموز در جلسه گذشته با تلفن خواهرش در روستای نوغاب وارد شبکه شاد شده است و از طرفی حضور در کلاس هم اجباری نیست.

واقعی با بیان اینکه این دانش آموز در روستای نوغاب حاجی آباد قاین زندگی می نماید، اما این حادثه در روستای رومشتیک در فاصله 25 کیلومتری قاین اتفاق افتاده است، یادآور شد: هم اکنون در روستای نوغاب حاجی آباد قاین اینترنت برقرار است و در مناطقی از استان نیز که اینترنت وجود ندارد درسنامه آموزشی توسط راهبران برای دانش آموزان ارسال می گردد.

روایت متفاوت خواهر این دانش آموز

رضایی، خواهر این دانش آموز نیز گفت: برادرم همراه خانواده ام در روستای نوغاب حاجی آباد قاین زندگی می نمایند که برای برداشت زعفران به رومشتیک سفر می نماید.

وی اضافه کرد: در روز اول حضور در این روستا برادرم متوجه می گردد که این روستا اینترنت ندارد بنابراین همراه دوستش برای دانلود محتوای آموزشی به بالای کوه می رود.

خواهر این دانش آموز ادامه داد: برادرم با یکی از دوستاش به بالای کوه رفته بود تا همراه دوستش عکس و فیلم های آموزش مجازی را دانلود کند که پایش می لغزد و چند متری سقوط می نماید و سرش آسیب می بیند.

رضایی ادامه داد: امروز عمل جراحی برادرم در بیرجند صورت گرفته و برادرم اکنون در هوشیاری کامل بسر می برد و خطر برطرف شده است.

روستای محل حادثه به شبکه ملی اطلاعات متصل است

مهرداد ترابیان، مدیرکل امور استان ها و مجری طرح ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات نیز در صفحه شخصی خود به حادثه برای دانش آموز قائنی اشاره نموده و گفته: ساعت وقوع این سانحه تلخ در زمان ساعت آموزش مجازی نبوده و پیگیر سلامت او هستیم.

وی اضافه کرد: طبق آنالیز صورت گرفته روستای مورد اشاره به وسیله نسل سوم ایرانسل به شبکه ملی اطلاعات متصل است؛ با دیدن عکس متاثر شدم و از مدیران استان پیگیری کردم؛ مدیرکل آموزش و پرورش استان گفتند ساعت این حادثه تلخ ساعت آموزش مجازی نبوده و دانش آموز به مزرعه زعفران رفته بوده، سلامتی او را پیگیریم.

منبع: فرارو
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1494

به "ماجرای سقوط دانش آموز قاینی از کوه چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای سقوط دانش آموز قاینی از کوه چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید