عراقچی: مشغول امضای توافق با چین برای مدرنیزه کردن رآکتور اراک هستیم

به گزارش کشتی کروز، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با بیان اینکه سند رسمی بازطراحی اراک امضا شده است، گفت: مشغول امضای توافق با چین برای مدرنیزه کردن رآکتور اراک هستیم.

عراقچی: مشغول امضای توافق با چین برای مدرنیزه کردن رآکتور اراک هستیم

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه پارلمانی کشتی کروز، نوذر شفیعی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه امروز این کمیسیون، گفت: در جلسه امروز این کمیسیون سیدعباس عراقچی مذاکره کننده ارشد هسته ای کشورمان گفت که امروز برجام چه به صورت کلی و چه به صورت جزئی مورد اطلاع و توجه مردم است و تمام اتهامات و تحریم ها و فشارها علیه ایران به بهانه PMDبود و این موضوع الآن در حال حل و فصل است، اما با این حال باید توجه داشت که پفراینده PMD پفراینده ای بود که در چارچوب راهکار های سیاسی بسته شد، در غیر این صورت آژانس کماکان امکان داشت در مورد موارد مذکور در PMD بهانه گیری کند.

وی اضافه نمود: عراقچی همچنین توضیح داد که با توجه به اینکه گزارش آژانس دوپهلو و خاکستری بوده است، وزارت خارجه بیانیه فنی را تهیه نموده که پس از قطعنامه شورای حکام برای ثبت در اسناد ملل متحد صادر خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس همچنین، توضیح داد: عراقچی در این جلسه تأکید کرد که نکته مهم گزارش آژانس، صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای ایران است.

شفیعی در تشریح اظهارات معاون وزیر امور خارجه، گفت: به گفته عراقچی با صدور قطعنامه جدید شورای حکام دستور کار آژانس عوض می شود، یعنی از این پس دستورکار آژانس براساس قطعنامه شورای حکام اجرای برجام خواهد بود و نه PMD.

وی ادامه داد: علاوه بر این با صدور قطعنامه جدید شورای حکام کلیه قطعنامه های گذشته شورای حکام لغو می شود و پس از تصویب قطعنامه شورای حکام دو کار باید از طرف ایران انجام شود، نخست انتقال مواد غنی شده هسته ای که به روسیه فروخته ایم و دیگری اینکه در مقابل ده تن اورانیوم غنی شده حدود 140 تن اورانیوم خام دریافت نموده ایم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: عراقچی در این جلسه گفت که درباره اراک، سند رسمی بازطراحی آن امضا شده است و اکنون در حال امضای توافق با چین برای مدرنیزه کردن رآکتور اراک هستیم.

شفیعی اعلام کرد: با توجه به فرایند موجود به نظر می رسد در دی ماه روز اجرای برجام فرا می رسد و از آن پس می توانیم شاهد لغو شدن تحریم ها باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 843

به "عراقچی: مشغول امضای توافق با چین برای مدرنیزه کردن رآکتور اراک هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: مشغول امضای توافق با چین برای مدرنیزه کردن رآکتور اراک هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید