عراقچی: بزرگترین مانع احیای برجام عدم تمایل آمریکا به توقف تحریم های دوره ترامپ است

به گزارش کشتی کروز، معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان در مصاحبه ای تاکید نمود: بزرگترین مانع احیای برجام این است که ایالات متحده تمایلی به متوقف کردن تحریمهای اعمال شده توسط دولت ترامپ ندارد.

عراقچی: بزرگترین مانع احیای برجام عدم تمایل آمریکا به توقف تحریم های دوره ترامپ است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سیدعباس عراقچی در گفت وگو با شبکه NHK ژاپن تاکید نمود: ما در راستا درستی حرکت می کنیم و فضای گفت وگوها سازنده و مثبت است. اما باید بدانیم که این کار آسان نخواهد بود، بنابراین ما دوباره مذاکره خواهیم کرد و مذاکرات را از سر خواهیم گرفت.

وی اضافه کرد: بزرگترین مانع احیای برجام این است که ایالات متحده تمایلی به متوقف کردن تحریمهای اعمال شده توسط دولت ترامپ ندارد. موضع ما این است که اگر ایالات متحده بخواهد به توافق هسته ای برگردد، علاوه بر تحریم های مرتبط با برجام، باید کلیه تحریم های اعمال شده توسط دولت قبلی را لغو کند.

عراقچی گفت: ما تصمیم گرفته ایم مستقیماً به شرایط نهایی برویم. اقدامات متقابل ایران در پاسخ به نقض برجام، مانند فراوری اورانیوم با غلظت 20 درصد و استفاده از سانتریفیوژهای با عملکرد بالا، در این مراحل متوقف نمی گردد، و اگر ایالات متحده همه تحریم ها را لغو کند، ما نیز به تعهدات خود عمل می کنیم.

معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: دولت ژاپن همواره از مذاکرات در خصوص توافق هسته ای حمایت نموده است. ژاپن با ایران آشنا است و انتظار داریم دولت آمریکا را تشویق کند تا ایران را بفهمد و رفتار خصمانه را متوقف کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1766

به "عراقچی: بزرگترین مانع احیای برجام عدم تمایل آمریکا به توقف تحریم های دوره ترامپ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: بزرگترین مانع احیای برجام عدم تمایل آمریکا به توقف تحریم های دوره ترامپ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید