ضوابط فعالیت های ساختمانی در دوران شیوع کرونا ابلاغ می گردد

به گزارش کشتی کروز، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در روز های آینده پروتکل انجام فعالیت های ساختمانی، توقف و یا محدود کردن انجام پروژه ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ستاد مبارزه با کرونا تدوین وابلاغ می گردد.

ضوابط فعالیت های ساختمانی در دوران شیوع کرونا ابلاغ می گردد

جهت دریافت خدمات فضاسازی حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش گروه مالی کشتی کروز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی در مورد احتمال تعویق و یا توقف عملیات ساختمانی، با مصوبه دولت برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا حل بحران کرونا درکشور، بیان کرد: هر اقدامی در این خصوص، بر اساس پروتکل های ستاد ملی مبارزه کرونا انجام می گردد.

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: طی روز های آینده در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد و در عین حال ما به عنوان راهبرد موازی برنامه های اصلاحی را برای این موضوع در دست پیگیری داریم.

محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، بحران کرونا رفع گردد و بتوان در اولین فرصت با سرعت کار های ساختمانی را به پایان رساند و عقب ماندگی های ایجاد شده را جبران کرد.

وی توضیح داد: بحران کرونا بر سرعت عملیات ساختمانی تأثیر گذاشته و موجب کندی کار شده است، اما از سوی دیگر سناریو های مختلف برای تداوم کار به روشی بهداشتی در دست تدوین است تا بتوانیم ضمن صرفه جویی در زمان، عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در فعالیت های ساختمانی امکان تقدم و تاخر بعضی از عملیات ساختمانی در پروژه های مختلف وجود دارد و به نظر می رسد، می توان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی کار را به پیش برد.

وی شرح داد: بهترین راه این است که پروتکل مربوط به انجام فعالیت ساختمانی در ایام کرونا تدوین و اجرایی گردد و ملاک عمل قرار بگیرد. در عین حال به نظر می رسد در هر پروژه ای باید بر اساس خود آن پروژه مسائل را آنالیز و حل و فصل کرد. ممکن است در یک پروژه ای تیم های مختلف و در نوبت های مختلف کار نمایند که با هم تلاقی نداشته باشند. به همین لحاظ هر کدام از پروژه ها برنامه مخصوص به خود را می طلبد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، تاکید نمود: تمامی فعالیت های ساختمانی تحت نظر ستاد ملی کرونا انجام می گردد. بدین معنا چنانچه اعلام گردد که عملیات ساختمانی 100 درصد تعطیل گردد، اینکار انجام خواهد شد و چنانچه اعلام گردد که با الزاماتی کار می تواند پیش برود با آن الزامات کار را پیش خواهیم برد.

وی گفت: اولویت، سلامت کارکنان و کارگران ساختمانی در پروژه های مختلف است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 فروردین 1399 بروزرسانی: 18 فروردین 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 969

به "ضوابط فعالیت های ساختمانی در دوران شیوع کرونا ابلاغ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضوابط فعالیت های ساختمانی در دوران شیوع کرونا ابلاغ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید