صعود مقصودی به فینال کشتی آزاد جوانان دنیا، 2 آزادکار در گروه بازنده ها و حذف 2 نماینده ایران

به گزارش کشتی کروز، در جریان رقابت های 5 وزن نخست کشتی آزاد جوانان دنیا، امیرحسین مقصودی به فینال وزن 65 کیلوگرم راه یافت و امیرحسین کاووسی و سجاد عزیزی نیز در اوزان 70 و 97 کیلوگرم راهی گروه بازنده ها شدند.

صعود مقصودی به فینال کشتی آزاد جوانان دنیا، 2 آزادکار در گروه بازنده ها و حذف 2 نماینده ایران

به گزارش کشتی کروز، رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی دنیا از ظهر امروز (جمعه) در شهر ترناوا اسلواکی و با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست شروع شد. در انتها رقابت های مقدماتی 5 وزن نخست کشتی آزاد جوانان دنیا، امیرحسین مقصودی به دیدار فینال وزن 65 کیلوگرم راه یافت و امیرحسین کاووسی و سجاد عزیزی در اوزان 70 و 97 کیلوگرم نیز به گروه بازنده ها رفتند تا برای رسیدن به مدال برنز کوشش نمایند.

رضا علیجان زاده در وزن 57 و سجاد غلامی در وزن 79 کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

نتایج کشتی گیران ایران به توضیح زیر است:

در وزن 57 کیلوگرم رضا علیجان زاده پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل آندری ژلپ از اوکراین با نتیجه 12 بر 10 مغلوب گردید و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف آمریکایی، علیجان زاده از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن کشتی گیران روس و هند به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن 65 کیلوگرم امیرحسین مقصودی در دور اول با نتیجه 4 بر صفر بالاز هاکزر از اسلواکی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 11 بر صفر مقابل بود باتباتار از مغولستان به پیروزی رسید و در دور سوم مقابل فاتی ویسیلی از مقدونیه با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مقصودی در این مرحله مقابل نیکولای گراهمز از مولداوی با نتیجه 11 بر 6 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار به مصاف ساین کازیریک از روسیه می رود.

در وزن 70 کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور اول مقابل گادجی مراد گادجیف از آذربایجان با نتیجه 18 بر 7 مغلوب گردید و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. کاووسی ابتدا در این گروه با تینو ریتینگر از آلمان کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در کشتی بعد به مصاف استپان لیلیک از اوکراین می رود و در صورت گذر از این کشتی گیر در دیدار رده بندی با واسیلی دیاکون از مولداوی مبارزه خواهد نمود. کشتی گیر روس دیگر فینالیست این وزن است.

در وزن 79 کیلوگرم سجاد غلامی در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر حسن فؤاد از مصر را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه 10 بر 2 از سد تورنیکه کوینیکادزه از گرجستان گذشت و در دور سوم مقابل اصلانبک گوارامیا از روسیه با نتیجه 10 بر صفر باخت اما با توجه به شکست این کشتی گیر روس در مرحله نیمه نهایی مقابل کشتی گیر ژاپنی، غلامی از دور رقابت ها کنار رفت. در این وزن کشتی گیران آمریکا و ژاپن به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن 97 کیلوگرم سجاد عزیزی در دور نخست مارتین لانگ از مجارستان را با نتیجه 11 بر صفر از پیش رو برداشت. وی در دور دوم مقابل ماگومد خان ماگومدوف از روسیه با نتیجه 6 بر صفر (ضربه فنی) مغلوب گردید و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه شانس مجدد رفت. عزیزی در این گروه ابتدا به مصاف ریچارد دیچاتیلیتس از کانادا می رود و در صورت پیروزی در این دیدار در کشتی بعد با زوریکو اورتاشویلی از گرجستان پیکار می نماید و در صورت پیروزی در این کشتی در دیدار رده بندی به مصاف فیض اله آکتورک از ترکیه می رود. کشتی گیر آمریکایی دیگر فینالیست این وزن است.

رقابت های شانس مجدد پنج وزن نخست ظهر فردا (شنبه) و رقابت های رده بندی و فینال این اوزان فرداشب برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 دی 1397 بروزرسانی: 23 دی 1397 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 170

به "صعود مقصودی به فینال کشتی آزاد جوانان دنیا، 2 آزادکار در گروه بازنده ها و حذف 2 نماینده ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود مقصودی به فینال کشتی آزاد جوانان دنیا، 2 آزادکار در گروه بازنده ها و حذف 2 نماینده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید