شواهد متقنی درباره تبانی روسیه و طالبان نداریم

به گزارش کشتی کروز، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در پیامی توئیتری به ادعاها درباره تبانی روسیه با طالبان برای کشتن نظامیان آمریکایی مستقر در افغانستان، واکنش نشان داد و مدعی شد: می خواهم به همه نیروهایمان این اطمینان را بدهم که همه تهدیدهای بالقوه علیه نظامیان آمریکایی را، حال از هر نوع که باشد، جدی تلقی می کنیم.

شواهد متقنی درباره تبانی روسیه و طالبان نداریم

با این حال، وی در بیانیه ای که ضمیمه این پیام کرد، اضافه کرد: در حال حاضر، وزارت دفاع آمریکا شواهد تأیید شده ای ندارد (که با اتکا به آنها) اتهامات اخیر مبنی بر اقدامات بدخواهانه پرسنل روس علیه نیروهای آمریکایی در افغانستان را تائید کند.

وی همچنین مدعی شد که آمریکا از بهترین منابع اطلاعاتی، تسلیحاتی، تجهیزاتی، تاکتیکی و همه اختیارات لازم برای مقابله با هرگونه تهدیدی برخوردار است.

گفتنی است ادعای تبانی روسیه و طالبان برای نخستین بار از سوی نیویورک تایمز مطرح و ادعا شد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در جریان آن بوده است.

این در حالی است که ترامپ می گوید در جریان این گزارش نبوده چراکه منابع اطلاعاتی آمریکا به دلیل عدم وجود شواهد کافی ضرورتی به مطلع کردن او ندیده اند.

روسیه و طالبان هم در بیانیه های جداگانه این اتهام را رد کرده و آن را گامی در راستای مختل کردن فرایند صلح افغانستان تلقی کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1283

به "شواهد متقنی درباره تبانی روسیه و طالبان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شواهد متقنی درباره تبانی روسیه و طالبان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید