شرط پوتین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه

به گزارش کشتی کروز به نقل از تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشا-1 شرکت در انتخابات ریاست جمهوری کشورش را رد نکرد.

شرط پوتین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه

رئیس جمهور روسیه در این خصوص گفت که اگر اصلاحیه قانون اساسی 2020 در این کشور به تصویب برسد، وی ممکن است بار دیگر برای دور جدید ریاست جمهوری شرکت کند.

ولادیمیر پوتین در این مصاحبه شرح داد: من تا به امروز هیچ تصمیمی نگرفته ام. در صورتیکه این موضوع در قانون اساسی به وجود آید در انتخابات شرکت کنم. خواهیم دید.

وی در ادامه به کسانی که به دنبال جانشینی برای او هستند گفت: آنها باید به جای جست وجوی جانشین، کار خود را انجام دهند. شما می دانید، اکنون من کاملاً صریح و شفاف می گویم، اگر این اتفاق نیفتد (اصلاحیه قانون اساسی مربوطه به تصویب نرسد)، در 2 سال آینده، با توجه به تجربه خودم می دانم که آنها به جای انجام فرایند کار عادی خود در بسیاری از سطوح قدرت، به دنبال جانشین احتمالی خواهند بود.

گفتنی است، 12 خرداد ماه سال جاری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ریاست کمیسیون مرکزی انتخابات دستور داد تا تدابیر لازم برای برگزاری رأی گیری در خصوص اصلاحات قانون اساسی در این کشور را اتخاذ کنند.

بر اساس دستور رئیس جمهور روسیه، تاریخ رأی گیری نیز که پیشتر به دلیل همه گیری کرونا در این کشور به تعویق افتاده بود، روز اول ماه جولای سال جاری میلادی اعلام شده است.

گفتنی است، پیشتر رأی گیری برای اصلاحات قانون اساسی قرار بود 22 آوریل برگزار شود اما به خاطر شیوع کرونا، اواخر ماه مارس ولادیمیر پوتین دستور تعویق آن را صادر کرده بود. در آن زمان رئیس دولت خاطر نشان کرد که تاریخ جدید را بر اساس توصیه پزشکان معین خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 مرداد 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1259

به "شرط پوتین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط پوتین برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید