سناتور روس: بلندپرواز ی های آمریکا تهدید واقعی برای اتحادیه اروپاست

به گزارش کشتی کروز، رئیس کمیته امور بین الملل دومای روسیه گفت: به رغم ادعای واشنگتن، روسیه، ایران و چین تهدیدی برای اروپا نیستند، بلکه تحمیل سیاست رویارویی از جانب آمریکاست که صلح و ثبات جهانی را در معرض تهدید قرار داده است.

سناتور روس: بلندپرواز ی های آمریکا تهدید واقعی برای اتحادیه اروپاست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز به نقل از خبرگزاری تاس، لئونید اسلوتسکی رئیس کمیته امور بین الملل دومای دولتی روسیه در واکنش به سخنان مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا تاکید نمود که واشنگتن با طرح غیرواقع بینانه وجود تهدیدات از جانب روسیه، ایران وچین، به تحمیل سیاست رویارویی در پیش گرفته خود بر اتحادیه اروپا ادامه می دهد و خطرناک ترین تهدید برای امنیت اروپا، در واقع بلندپروازی های آمریکاست.

این مقام پارلمانی گفت: پامپئو از رهبران اتحادیه اروپا خواسته تا برای مقابله با تهدیداتی که گویا از جانب روسیه، ایران و چین وجود دارد همکاری نمایند. بدین ترتیب واشنگتن بار دیگر کوشش می نماید تا مقامات بروکسل را به اجرای سیاست های مورد نظر آمریکا مجبور کند. در حالیکه واقعیت این است که قاره مشترک ما اورآسیا به خاطر خط مشی جدا نماینده و سیاست رویارویی تحمیل شده از آنسوی اقیانوس در معرض تهدید جدی قرار گرفته است.

اسلوتسکی تاکید نمود: این در حالی است که روسیه، ایران و چین تهدیدی برای اروپا نیستند. تهدید واقعی برای صلح و ثبات در دنیا، بلندپروازی های سلطه جویانه ایالات متحده است. که نمونه شاخص آن جنگ تحریم ها بین اتحادیه اروپا و روسیه است که از سوی آمریکا بر کشورهای اروپایی تحمیل شده و تاکنون آسیب های چندین میلیون دلاری برای شرکای اروپایی واشنگتن به دنبال داشته است.

این سناتور یادآور شد: با توجه به خروج یک جانبه آمریکا از پیمان نابودی موشک های دارای متوسط و کوتاه تر و همچنین برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، سیاست همبستگی اورآتلانتیکی هم نقش چندان مثبتی را در مسئله تامین امنیت قاره اروپا ایفاء نمی نماید. توافق هسته ای با ایران، به رغم کوشش های گسترده انجام شده برای انعقاد آن، از جمله از سوی میانجی گران بین المللی در اتحادیه اروپا، به خاطر اقدامات مخرب آمریکا ممکن است در نهایت شکست بخورد.

این مقام پارلمانی گفت: من اطمینان دارم که اتحادیه اروپا مدتهاست که باید سیاست واقع بینانه و خاص خود را به اجرا گذاشته و مشارکت متقابلاً سودمند با همه نقش آفرینان بزرگ در دنیا از جمله روسیه، چین و ایران را تحقق بخشد، در غیر اینصورت اتحادیه اروپا با این خطر جدی روبرو خواهد بود که همیشه دنباله رو سیاست های آمریکا بوده و نتواند از منافع واقعی خود دفاع کند.

وزارت امور خارجه آمریکا روز گذشته بیانیه پامپئو در رابطه با شروع به کار ترکیب جدید کمیسیون اروپایی به رهبری اورزولا فن درلاین را منتشر کرد. طبق متن این بیانیه، ایالات متحده امیدوار است تا گروه رهبران جدید اروپایی برای رسیدن به اهداف مشترک همکاری نمایند. از جمله این اهداف تقویت روابط تجاری، پیشبرد استقلال انرژی اروپا و مقابله با چالش های مشترک در عرصه امنیت و ارزش های دموکراتیک ازجمله تهدیدات از جانب روسیه، چین و ایران نام برده شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 700

به "سناتور روس: بلندپرواز ی های آمریکا تهدید واقعی برای اتحادیه اروپاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سناتور روس: بلندپرواز ی های آمریکا تهدید واقعی برای اتحادیه اروپاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید