سرقت 150 میلیارد دلار از پول های عراق از زمان حضور آمریکایی ها

به گزارش کشتی کروز، بررسی ها نشان می دهد، از زمان حضور آمریکایی ها در عراق 150 میلیارد دلار از درآمد های نفتی این کشور دزدیده و به خارج از عراق منتقل شده است.

سرقت 150 میلیارد دلار از پول های عراق از زمان حضور آمریکایی ها

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، برهم صالح، رئیس جمهور عراق، اظهار داشت که از زمان سقوط صدام و حمله نظامی آمریکا تا به امروز 150 میلیارد دلار از درآمد های نفتی این کشور به یغما رفته است.

به گزارش راشاتودی، وی طی مراسم ارائه طرح جدید مبارزه با فساد در این کشور گفت: از نزدیک به هزار میلیارد دلار درآمد نفتی عراق از سال 2003 حدود 150 میلیارد دلار آن دزدیده شده و به خارج از عراق منتقل شده است.

وی در این مراسم از مجلس عراق خواست تا این طرح جدید را به عنوان قانون تصویب کرده تا فضا برای مقابله با فساد فراهم شود.

این قانون جدید شامل نظارت بیشتر بر تراکنش های بانکی بالای 500 هزار دلار و حساب های بانکی به خصوص حساب های با موجودی بالای یک میلیون دلار است. متأسفانه بعید است این قانون بتواند رأی اکثریت کنندگان مجلس عراق را به دست آورد.

یک کارشناس عراقی در این زمینه می گوید: این قانون یکی از بهترین قوانینی است که از سوی دولت از سال 2003 تا به امروز ارائه شده است، اما شک دارم که تصویب شود.

وی تأکید کرد که احزاب سیاسی که کنندگان مجلس به آن ها وابسته هستند، تلاش خواهند کرد که این قانون را از دستورکار خارج کنند تا تصویب نشود. عموم کنندگان از اجرای این قانون حمایت خواهند کرد، اما در پشت صحنه هر کاری از دستشان برمی آید، انجام خواهند داد تا جلوی تصویب آن را بگیرند؛ چراکه بسیاری از این سیاستمداران در این رسوایی دست داشتند.

رئیس جمهور عراق گفته با اجرای این قانون شرایط برای بازپس گیری 150 میلیارد دلار پول دزدیده شده این کشور با همکاری دولت ها و نهاد های بین المللی فراهم خواهد شد.

عراق در حال حاضر ماهانه 5 میلیارد دلار از محل صادرات نفت درآمد دارد و در سه ماه نخست سال جاری درآمد های نفتی این کشور 40 درصد نسبت به سه ماهه پایانی سال 2020 و 1.5 میلیارد دلار نسبت به سه ماه نخست سال 2020 افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 خرداد 1400 بروزرسانی: 29 خرداد 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1846

به "سرقت 150 میلیارد دلار از پول های عراق از زمان حضور آمریکایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرقت 150 میلیارد دلار از پول های عراق از زمان حضور آمریکایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید