سردار جلالی: توانسته ایم از 41 سال تهدید ابرقدرت ها عبور کنیم ، در برابر هر گونه تهدیدی هشیار و آماده هستیم

به گزارش کشتی کروز، صبحگاه عمومی و رزمایش دانش آموزی پدافند غیرعامل با حضور سردار دکتر جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد.

سردار جلالی: توانسته ایم از 41 سال تهدید ابرقدرت ها عبور کنیم ، در برابر هر گونه تهدیدی هشیار و آماده هستیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، صبحگاه عمومی و رزمایش دانش آموزی پدافند غیر عامل با حضور سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران، مدیرکل بحران استانداری تهران، رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران، شهردار منطقه 21، مدیرکل آموزش و پرورش تهران و معاون هماهنگی مناطق شهرداری تهران برگزار شد.

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این مراسم با بیان اینکه، جمهوری اسلامی ایران وارد چهل و یکمین سال عمر خود می شود گفت: در این سال ها کشور ما همواره با تهدیدات زیادی از جمله از سوی ابرقدرت ها روبرو بوده، اما توانسته است همواره از این تهدیدات سربلند بیرون بیاید.

وی ادامه داد: اینکه با وجود تنش و درگیری درمنطقه غرب آسیا، ایران از صلح و ثبات برخوردار است یک نعمت الهی و ثمره فرهنگ ایثار و شهادت که یادگار دوران دفاع مقدس است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه امسال هفته پدافند غیرعامل با روز دانش آموز متقارن شده است گفت: هدف از رزمایش امروز این است که آمادگی خود را به دنیایی که ما را به طور مرتب رصد می کند نشان دهیم.

وی با بیان اینکه امنیت پایدار یک نعمت الهی است که مرهون خون شهدا و تلاش همه مردمان این مرز و بوم است گفت: اینکه ما موضوع پدافند غیرعامل را برای دانش آموزان تبیین می کنیم نشان از یک اشراف اطلاعاتی دارد که نشان می دهد ما در برابر هر گونه تهدیدی هشیار و آماده هستیم.

سردار جلالی با بیان اینکه امروز به دلیل توانمندی بالای دفاعی کشور، دشمنان قادر به اقدام نظامی علیه ما نیستند گفت: حتی ابرقدرتی مانند آمریکا وقتی به قلمرو سرزمینی ما با پهباد جاسوسی تجاوز می کند با آتش پدافند هوایی هوشیار ما روبرو می شود و هواپیمایش سرنگون می شود و قادر به عکس العملی در برابر ما نیست. این در واقع قدرت نامتقارن و بازدارندگی نامتقارن ما را نشان می دهد.

وی ادامه داد: در این صبحگاه می خواهیم بگوییم که ما هم تهدید را خوب می شناسیم هم در آن اشراف داریم و هم می توانم راه حل های دفاعی در برابر این تهدید پیش بینی، طراحی، تمهید و تمرین کنیم و آماده باشیم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه سناریوی این رزمایش ترکیبی یا به عبارتی هیبریدی پیش بینی شده است گفت: این کار نشان می دهد که نظام اطلاعاتی ما اشراف کاملی بر تهدیدات دارد و تهدیدات را در نقطه شکل گیری تشخیص و راه حل های مقابله با آن را تنظیم، طراحی و تمرین می کند. این آمادگی ها روحی، فکری، ذهنی، جسمی و عملیاتی است.

سردار دکتر جلالی با بیان اینکه این که ما می توانیم الگویی از پدافند ترکیبی را به دنیا ارائه دهیم نشان از قدرت بازدارندگی ما دارد که نقطه قوت است گفت: پدافند غیرعامل امروز یک جنبه کاملا علمی دارد، چون مبتنی بر فناوری های نو است و باید با این نوع تهدیدات مقابله کند بنابراین باید تهدیدات ناشی از فناوری های نو را بشناسیم، بر آن اشراف داشته باشیم و آنرا کنترل و مقابله کنیم. در این عرصه است که دانش آموزان، دانشجویان و اساتید ما باید فعال باشند تا با کار علمی و دفاعی یک دفاع ترکیبی علمی را سازماندهی کنند.

وی متذکر شد: طبیعی است که بخشی از این رزمایش نیز به مباحث نظامی اختصاص دارد که نشان دهنده آمادگی ما و درک تهدید و فهم آن و تشخیص و آماده سازی برای مقابله با تهدیدات نوین از الزامات دفاعی است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 709

به "سردار جلالی: توانسته ایم از 41 سال تهدید ابرقدرت ها عبور کنیم ، در برابر هر گونه تهدیدی هشیار و آماده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار جلالی: توانسته ایم از 41 سال تهدید ابرقدرت ها عبور کنیم ، در برابر هر گونه تهدیدی هشیار و آماده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید