سازمان ملل: 20 میلیون یمنی در خطر گرسنگی هستند

به گزارش کشتی کروز، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد هشدار داد؛ 20 میلیون یمنی با خطر گرسنگی روبرو هستند.

سازمان ملل: 20 میلیون یمنی در خطر گرسنگی هستند

به گزارش کشتی کروز به نقل از ایرنا، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در توییتی نوشت: 20 میلیون از جمعیت 30 میلیونی یمن اکنون فاقد امنیت غذایی هستند.

سازمان ملل افزوده است: باید جان میلیون ها یمنی را نجات داد و اقدامی کرد.

دفتر سازمان ملل در ادامه تأکید کرده است؛ شرایط به گونه ای است که نمی توان در انتظار ماند و باید هرچه سریعتر برای کمک های انسانی منابع اقتصادی در نظر گرفته شود.

پیش تر لیز گراندی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن گفته بود: برنامه کمک های سازمان ملل متحد که نیازهای بهداشتی، درمانی و غذایی را در بر می گیرد، به دلیل کمبود منابع متوقف شده و به نظر می رسد که شرایط اقتصادی به صورت نگران کننده ای وضع مشابهی دارد و در بدترین مراحل بحران قرار گرفته و آن هم زمانی که میلیون ها نفر با گرسنگی مواجهند.

همچنین ینس لارکیه سخنگوی هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در ویدیو کنفرانسی در شهر ژنو، از کشورها خواسته بود تا با توجه به بحران انسانی در یمن، هرچه سریعتر به تعهدات اقتصادی خود عمل کنند.

در همین حال، سازمان ملل متحد در کنفرانس ماه ژوئن تنها به اندازه تقریباً نیمی از 2 میلیارد و 410 میلیون دلار مورد نیاز برای کمک به یمن، کمک ها را افزایش داد.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً شش سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 20 شهریور 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1308

به "سازمان ملل: 20 میلیون یمنی در خطر گرسنگی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان ملل: 20 میلیون یمنی در خطر گرسنگی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید