ریابکوف: به کوشش ها برای لغو تحریم ها علیه ایران ادامه می دهیم

به گزارش کشتی کروز، معاون وزیر خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی سفیر ایران تاکید نمود که مسکو به کوشش ها برای لغو تحریم ها علیه ایران ادامه می دهد.

ریابکوف: به کوشش ها برای لغو تحریم ها علیه ایران ادامه می دهیم

به گزاذش گروه سیاست خارجی کشتی کروز، کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 28 فروردین ماه در مصاحبهیی تلفنی با سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه موضوعات مهم دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را مورد بحث و گفتگو قرار داد.

سفیر ایران در این مصاحبه ضمن قدردانی از یاری های روسیه به ایران در مقابله با شیوع کرونا، ابتکار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در خصوص تشکیل کریدور سبز را در شرایط وضع تحریم های یکجانبه موثر خواند و مسائل مربوط به طرح را مورد آنالیز قرار داد.

وی همچنین ضمن تاکید بر لزوم ادامه کوشش ها برای لغو تحریم ها در چارچوب فرمت های گروه بیست و بریکس، تداوم همکاری ها برای مقابله با اقدامات یکجانبه که در راستای تضعیف برجام صورت می گیرد، را حائز اهمیت برشمرد.

سرگئی ریابکوف نیز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص کوشش روسیه برای لغو تحریم های یکجانبه و شکل گیری کمپینی ضد تحریمی توسط بعضی کشورهای عظیم از جمله روسیه و ایران، تاکید نمود که مسکو به اقدامات خود در این زمینه ادامه خواهد داد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه اضافه نمود که کشورش از توسعه همکاری ها در چارچوب فرمت های چندجانبه همچون بریکس حمایت نموده و در این راستا تشکیل فرمت های جدید همچون بریکس پلاس را میسر می داند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه 27 اسفند ماه نیز در تماس تلفنی سفیر جمهوری اسلامی ایران گفته بود: مسکو اقداماتی را برای لغو تحریم های آمریکا علیه ایران انجام داده و کوشش خواهد نمود از راه های مختلف از جمله مشارکت در اینستکس همکاری خود با ایران را گسترش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1130

به "ریابکوف: به کوشش ها برای لغو تحریم ها علیه ایران ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: به کوشش ها برای لغو تحریم ها علیه ایران ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید