رکورد کیهانی، بهتر از زمان قهرمان اروپا

به گزارش کشتی کروز، به گزارش خبرنگاران ، آرمن ساروخانیان ، در دور آخر بود که حسین کیهانی فرار بزرگش را شروع کرد. وقتی دونده ایرانی ریتمش را سریعتر کرد، هیچکدام از رقیبان نتوانستند پا به پای گام های بلند او حرکت نمایند. او پیچ آخر را هم با همان سرعت پشت سر گذاشت و لحظه به لحظه از تعقیب نمایندگانش دور می شد.

رکورد کیهانی، بهتر از زمان قهرمان اروپا

صد متر آخر برای کیهانی بیشتر یک فرمالیته بود و همزمان با عبور از مقابل صندلی شادی اش را آغاز کرد. می دانست که دیگر هیچ چیزی نمی تواند مانع مدال طلای او گردد.

کیهانی فینال سه هزار متر بامانع را آنقدر سریع دوید که رکورد بازی ها در این ماده را جابه جا کرد. او با زمان 8:22:79 دقیقه از خط انتها عبور کرد و رکورد بازی ها را سه ثانیه و ده صدم ثانیه ارتقا داد. نزدیکترین رقیب کیهانی دونده قطری، یاسر بقارب بود که با حدود شش ثانیه اختلاف از خط انتها گذشت.

کیهانی هرچند سال گذشته هم به قهرمانی آسیا رسید، ولی پیش از سفر به جاکارتا نام او در بین مدعیان کسب مدال طلا خیلی مطرح نبود.

فینال فرصتی برای او بود که ثابت کند پیش بینی ها درباره او اشتباه بوده. استراتژی کیهانی این بود که در تعقیب گروه اصلی باقی بماند. او تا قبل از دور آخر بعد از دونده های ژاپن، قطر و بحرین حرکت می کرد، ولی بعد از زنگ فقط او و دونده قطری بودند که برای طلا رقابت می کردند. در ادامه یاسر بقارب هم نتوانست در برابر ریتم سریع گام های کیهانی دوام بیاورد و دونده ایرانی در 200 متر انتهای بدون رقیب بود.

او وقتی از خط انتها گذشت و با پرچم ایران دور افتخار می زد، رو به دوربین گفت: اینجا آسیاست. آفریقایی ها صندلیی ندارند. کنایه به کشورهای آسیایی که به دونده های آفریقایی تابعیت می دهند تا مدال بگیرند.

زمانی که کیهانی در پیست جاکارتا ثبت کرد، با رکورد جهان فاصله زیادی دارد، ولی بهتر از زمان مسابقات قهرمانی اروپای ماه گذشته است. محی الدین مخیسی فرانسوی در برلین با زمان 8:31:66 به مدال طلا رسید. مخیسی دونده گمنامی نیست و 4 بار در این ماده قهرمان اروپا گردیده، با این حال کیهانی توانست رکوردی بهتر از آخرین زمان او ثبت کند. حالا او 5000 متر را در پیش دارد و اگر در این فینال هم همین انگیزه و انرژی را داشته باشد، می توان امید داشت که دو و میدانی ایران در دوی استقامت به دومین طلا هم برسد. کیهانی درباره فینال پنجشنبه می گوید: ان شاءالله در 5 هزار متر هم بتوانم نتیجه خوبی بگیرم و دل مردم را شاد کنم. اولین بار است که در مسابقات رسمی در 5 هزار متر شرکت می کنم. تاکنون مسابقات بزرگی در پنج هزار متر نداشته ام با این حال برای موفقیت در این مسابقه هم کوشش می کنم.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 5 مهر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 97

به "رکورد کیهانی، بهتر از زمان قهرمان اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکورد کیهانی، بهتر از زمان قهرمان اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید