روش خطرناک سوئد و ژاپن برای مقابله با کرونا

به گزارش کشتی کروز، فرهنگ خاص و تمیزی مردم ژاپن باعث می شود که این مدل در کشورهای دیگر جواب ندهد اما این ستثناگرایی و غرور باعث شد که موج سوم شدیدی در این کشور ایجاد شود که بسیار مخرب تر از دو موج قبلی است.

روش خطرناک سوئد و ژاپن برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرنگاران ژاپن و سوئد دو کشوری هستند که در مقایسه با همسایگان خود روش متفاوتی برای مقابله با ویروس کرونا در پیش گرفته اند و آن را به عنوان مزیت ذاتی مردم و کشور خود اعلام کرده اند.

استثناگرایی این دو کشور به معنی آن است که نه تنها خود را متفاوت با ملتهای دیگر می دانند بلکه معتقدند در برخی جهات رجحان نیز دارند.

رهبران هر دوی این کشورها تاکید کرده بودند که قانون اساسی آن ها اجازه نمی دهد که با جرایم و یا قرنطینه آزادی مردم را سلب کرد.

بنابراین استراتژی خود را بر پایه مسئولیت داوطلبانه مردم و از طرف دیگر ذات استثنایی آنها قرار دادند.

سوئد نه تنها رستوران ها و باشگاه های ورزشی را در طول مدت همه گیری تعطیل نکرد بلکه برای زدن ماسک نیز اجباری قرار نداد حتی برخی از مقامات مسئول این کشور اعلام کردند که زدن ماسک باعث شیوع ویروس کرونا می شود.

ژاپن نیز از سیاست نبود قرنطینه استفاده کرد و با وجود بستن مرزهای خود از وضع محدودیت های اجباری خودداری نمود. با این حال برخلاف سوئد تقریباً همه مردم ژاپن داوطلبانه ماسک زدند و دولت نیز شدیدا رهگیری بیماران مبتلا را به اجرا گذاشت.

با این حال در ماه جولای ژاپن طرح سفر داخلی را راه اندازی کرد تا برای رشد بیشتر اقتصاد مردم را تشویق به سفرهای توریستی درون کشور کند.

مقامات کشور ژاپن در ماه های مختلف با استثنایی خواندن این کشور به رجحان ذاتی مردم اشاره کردند که باعث می شود در مقابل ویروس دوام بیاورند.

فرهنگ خاص و تمیزی مردم ژاپن باعث می شود که این مدل در کشورهای دیگر جواب ندهد اما این ستثناگرایی و غرور باعث شد که موج سوم شدیدی در این کشور ایجاد شود که بسیار مخرب تر از دو موج قبلی است.

در کشور سوئد نیز به مفهومی مشابه تقا دارند که همه افراد این کشور و دارای ذاتی خوب و ترکیبی از اخلاق و رفتار مناسب می داند. این مسئله تا جایی پیش رفت که برخی از دانشمندان سوئدی سیاست قرنطینه در کشورهای همسایه را ناراحت کننده و مسخره دانستند.

آنها معتقد بودند که کرونا نیز مانند سرماخوردگی و بیماری های مشابه است.

با این حال همانطور که در تصویر مشخص است سوئد نیز گرفتار موج وحشتناکی از ابتلا به ویروس کرونا شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1577

به "روش خطرناک سوئد و ژاپن برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش خطرناک سوئد و ژاپن برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید