ربوده شدن 2 رهبر شبه نظامیان وابسته به عربستان در جنوب یمن

به گزارش کشتی کروز، نیروهای تحت حمایت امارات در شهر عدن یمن، دو تن از رهبران شبه نظامیان وابسته به عربستان سعودی را بازداشت کردند.

ربوده شدن 2 رهبر شبه نظامیان وابسته به عربستان در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، نیروهای تحت حمایت امارات روز شنبه (دیروز) با یورش به هتلی در شهر عدن، دو تن از رهبران شبه نظامیان موسوم به المقاومه الجنوبیه وابسته به عربستان سعودی را بازداشت کردند.

تشکیلات المقاومة الجنوبیه در جنوب یمن به دو بخش یکی هوادار دولت مستعفی یمن که تحت حمایت سعودی است و دیگری هوادار شورای انتقالی تحت حمایت امارات تقسیم شده است که گروه موسوم به الحزام الأمنی نیز وابسته به آن است.

رسانه های یمنی گزارش دادند که یک گروه از نیروهای الحزام الأمنی تحت حمایت امارات با یورش به هتلی در منطقه الهاشمی در عدن دو نفر به نام های احمد العوسجی و بجاش الصبیحی را بازداشت کردند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از بعضی منابع در المقاومة الجنوبیه گزارش داد که این دو نفر بنا به درخواست عربستان سعودی و با هدف تأسیس نیروهای نظامی جدید وارد شهر عدن شده بود.

شهر عدن از زمان اعلام دستیابی به توافق بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوبی تحت حمایت امارات موسوم به توافق ریاض، به مکان نفوذ روزافزون عربستان تبدیل شده است.

هفته گذشته نیز عناصر تحت حمایت امارات به منزل محمد طاهر رئیس کمیته پرداخت حقوق الحزام الأمنی وابسته به عربستان یورش برده و او را با خود به مکان نامعلوم بردند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 983

به "ربوده شدن 2 رهبر شبه نظامیان وابسته به عربستان در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربوده شدن 2 رهبر شبه نظامیان وابسته به عربستان در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید