رایزنی ها برای اعزام 150 اتوبوس به خاک عراق در حال انجام است

به گزارش کشتی کروز، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: قصد داریم از دولت عراق اجازه بگیریم تا 150 اتوبوس یا مینی بوس از مرز چذابه عبور کنند و در عراق به زائران ایرانی خدمات رسانی کنند، اما طرف عراقی هنوز این اجازه را نداده است، زیرا آن ها نیز اصول و قوانینی دارند.

رایزنی ها برای اعزام 150 اتوبوس به خاک عراق در حال انجام است

به گزارش گروه اجتماعی کشتی کروز، محمود واعظی، رئیس دفتر ریاست جمهور در گفت وگو با رادیو اربعین ضمن اشاره به بازدید میدانی خود از سه مرز غربی کشور اظهار کرد: در این بازدیدها با مردم و مسوولان صحبت شد و مسائل را بررسی کردیم و تمام مسوولیت هایی که مربوط به ایران است به خوبی اجرا شده است.

وی اضافه نمود: در سال گذشته در چنین روزی حدود 55 هزار زائر از مرز مهران خارج شدند در حالی که تنها در 24 ساعت گذشته بیش از 180 هزار نفر از مرز ایران به مقصد عراق خارج شده اند.

واعظی در اشاره به مسائل مرزها اعلام کرد: برخی از مردم که در روزهای گذشته به زیارت رفته و در حال بازگشت به ایران بودند با مشکل حمل و نقل روبه رو هستند زیرا طرف عراقی امکاناتی برای این جمعیت به ویزه در حوزه حمل ونقل ندارد.

وی اضافه نمود: خدمت رسانی که مربوط به طرف ایرانی است به خوبی در حال انجام است اما ما نمی توانیم به دولت عراق دستور دهیم که نسبت به خدمات رسانی به ایرانیان اهتمام بیشتری داشته باشند چرا که این کشور ظرفیت این حجم از جمعیت را ندارد.

رئیس دفتر ریاست جمهور گفت: قصد داریم از دولت عراق اجازه بگیریم تا 150 اتوبوس یا مینی بوس از مرز چذابه عبور کنند و در عراق به زائران ایرانی خدمات رسانی کنند اما طرف عراقی هنوز این اجازه را نداده است زیرا آن ها نیز اصول و قوانینی دارند.

وی اضافه نمود: اما با این وجود تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مسائل زائران انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 29 آبان 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 636

به "رایزنی ها برای اعزام 150 اتوبوس به خاک عراق در حال انجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی ها برای اعزام 150 اتوبوس به خاک عراق در حال انجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید