دو مصوبه جدید سهام عدالت اعلام شد

به گزارش کشتی کروز، معتمد گفت: صندوق های با درآمد ثابت می توانند تا 20 درصد سبد سهام خودشان را به سهام عدالت اختصاص دهند.

دو مصوبه جدید سهام عدالت اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا معتمدمعاون نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس درخصوص افزایش سرمایه شرکت های پرتفوی سهام عدالت نیز گفت: با مصوبه شورای عالی بورس، به مدت یکسال فرایند آزادسازی سهام عدالت بر اساس آیین نامه معین شده و در این بازه زمانی، افزایش سرمایه هیچ کدام از 36 شرکت سرمایه پذیر به گونه ای نخواهد بود که سهامداران مستقیم و غیر مستقیم ملزم به آورده نقدی باشند.

وی گفت: این شرکت ها یا باید از محل سود انباشته، تجدید ارزیابی ها یا مطالبات افزایش سرمایه دهند و افزایش سرمایه از سهامداران سهام عدالت سلب نمی گردد.

دو مصوبه سهام عدالتی شورای عالی بورس

معاون نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس درباره افرادی که تمایل دارند سهام عدالت خودشان را بفروشند، گفت: شورای عالی بورس دو مصوبه را معین و ابلاغ کرد، بر اساس آن صندوق های با درآمد ثابت در حال حاضر می توانند تا 20 درصد سبد سهام خودشان را به سهام اختصاص بدهندیا باید تا 50 درصد پرتفوی سهام صندوق را سهام عدالت بخرند و این افزایش سقف خرید سهام عدالت از سوی این صندوق ها باعث می گردد تا همه سفارش های فروش سهام عدالت در سامانه ها خریداری گردد.

تاسیس صندوق سهامی و گشایش فروش سهام عدالت

معتمد در مورد مصوبه دوم شورای عالی بورس برای گشایش فروش سفارش های سهام عدالت هم اعلام نمود: با توجه به ارزنده بودن سهام عدالت، صندوق های با درآمد ثابت درخواست داده اند تا یک صندوق سهامی تاسیس گردد و منابع آن را نیز نهاد های اقتصادی بازار سرمایه همانند تامین سرمایه ها، شرکت های سرمایه گذاری و هلدینگ ها تامین نمایند و سهم را بخرند و با این حساب در هفته های آینده با این دو راه حل ایجاد شده 5000 میلیارد تومان سفارش فروش سهام عدالت انجام می گردد.

ساز و کار فروش سهام عدالت در سامانه

معاون نظارت بر نهاد های اقتصادی سازمان بورس درباره ساز و کار فروش سهام عدالت در سامانه معاملات توضیح داد: برای این که استراتژی و اطلاعات فروش سهام عدالت منتشر و افشا نگردد ابتدا همه درخواست های فروش تجمیع می گردد و سپس به وسیله یک کارگزاری در خارج از ساعات معاملات سهام عدالت به فروش می رسد و در نهایت منابع اقتصادی آن به سمت کارگزاری های فروشنده واریز و تخصیص داده می گردد تا به حساب سهامدار واریز گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1597

به "دو مصوبه جدید سهام عدالت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو مصوبه جدید سهام عدالت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید