درخواست روسیه از آمریکا درباره ایران

به گزارش کشتی کروز، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه آمریکا درباره افزایش 10 برابری ذخایر اورانیوم ایران گفت، سیاست واشنگتن در قبال ایران شکست خورده است.

درخواست روسیه از آمریکا درباره ایران

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در رد اظهارات وزیر خارجه آمریکا در واکنش به گزارش اخیر آژانس درباره افزایش ذخائر اورانیوم غنی شده ایران به 10 برابر محدوده مجاز در توافق هسته ای برجام گفت، واشنگتن به رغم شکست سیاستش در قبال ایران به این سیاست شکست خورده ادامه می دهد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته به انتشار گزارش اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره شرایط برنامه هسته ای ایران واکن نشان داد.

پمپئو در توییتر نوشت: حسب گزارش ها ذخائر اورانیوم ایران به بیش از 10 برابر محدودیت های مشخص شده در برجام رسیده است. سه کشور اروپایی و سایر کشورها باید چشمشان را به این واقعیت بگشایند که توافق هسته ای به تاریخ پیوسته و باید برای اعمال تحریم های قوی با ما همراه شوند. فشار و گفت وگوهای جامع تنها راه پیش رو است.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین از قبیل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پیغامی توییتری به این توییت وزیر خارجه آمریکا پاسخ داد.

او که طی سال های اخیر در نشست های کمیسیون مشترک برجام حضور داشته است، در پیغام توییتری جدید خود سیاست آمریکا در قبال ایران را شکست خورده خواند و خواهان برداشتن تحریم های غیرقانونی این کشور علیه ایران شد.

اولیانوف خطاب به پمپئو نوشت: فاصله دریافت ایران از تعهدات برجام، نتیجه مستقیم فشار ایالات متحده است. تحریم های غیرقانونی را حذف کنید (به دنبال این کار) ایران فورا به پایبندی کامل برخواهد گشت. ایالات متحده اما در عوض در نظر دارد به سیاست شکست خورده خود ادامه دهد؛ سیاستی که برای امنیت منطقه و موضوع عدم اشاعه مضر است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود که آدینه هفته گذشته در اختیار اعضای شورای حکام نهاده شد، تأیید نموده که میزان ذخائر اورانیوم غنی شده ایران افزایش یافته است.

در گزارش آژانس تصریح شده میزان این ذخائر در حال حاضر 2015 کیلوگرم است که نسبت به گزارش فصلی قبل این نهاد بین المللی 534 کیلوگرم افزایش یافته است.

جمهوری اسلامی ایران به دنبال خروج غیرقانونی آمریکا از توافق برجام و بی اعتنایی کشورهای اروپایی باقی مانده در این توافق به وعده ها و تعهدات بین المللی خودشان درباره جبران خسارات این خروج، سلسله اقداماتی را در قالب 5 گام کاهش تعهدات برجامی ایران اتخاذ کرد و بعضی محدودیت های برجامی را کنار گذاشت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1399

به "درخواست روسیه از آمریکا درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از آمریکا درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید