دانش آموزان با نیازهای ویژه زندگی را با مهارت آموزی تمرین می نمایند

به گزارش کشتی کروز، رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از برگزاری کارگاه های تخصصی مهارت آموزی حرفه ای و اجتماعی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه استان اطلاع داد.

دانش آموزان با نیازهای ویژه زندگی را با مهارت آموزی تمرین می نمایند

خلیل رنجبر در گفت و گو با کشتی کروز، با اعلام این خبر هدف از برگزاری کارگاه های تخصصی مهارت آموزی را ارتقای کمی و کیفی زندگی فردی و اجتماعی، گسترش فرهنگ کارآفرینی و رشد استقلال فردی دانش آموزان با نیازهای ویژه مطرح نمود.

رنجبر گفت: در راستای تمرین زندگی و مهارت آموزی که هدف نهایی در تعلیم و تربیت است در 23 مرکز مستقل و ضمیمه پیش حرفه ای و حرفه ای در 8 شهرستان در سطح استان برای بیش از 260 نفر از دانش آموزان با نیازهای ویژه پسر و دختر، کارگاه های تخصصی مهارت آموزی برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه معمولاً دانش آموزان با نیازهای ویژه در مهارت های اجتماعی پایه از جمله گفت وگو کردن، حل تعارض های درونی و... که برای روابط اجتماعی پیروز حیاتی به نظر می رسند دچار مشکل هستند، اضافه کرد: ارتقای کیفیت آموزش با هدف کاهش مسائل رفتاری، تعمیم دهی و بهبود عملکرد مهارت های اجتماعی به منظور توانمندسازی و ارتقای سطح خودباوری دانش آموزان با نیازهای ویژه به عنوان رکن اصلی در این کارگاه هاست.

رییس آموزش و پرورش استثنایی استان گفت: در برگزاری این کارگاه ها از همکاری و ظرفیت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای در راستای تسهیل اشتغال و شرکت دانش آموزان با نیازهای ویژه استان در فعالیت های مختلف اجتماعی و کشف استعدادهادی این دانش آموزان بهره می بریم.

وی اعلام کرد: با توجه به جمعیت بالای افراد دارای نیازهای ویژه که بعد از اتمام مدرسه بیکار هستند، گسترش فرهنگ کارآفرینی و مهارت آموزی دانش آموزان با نیازهای ویژه باعث می گردد به درک عمیق تری از آموخته های خود دست یابند و برای ساختن آینده ای بهتر در جامعه آماده شوند.

رنجبر یادآور شد: به منظور ارتقای مهارت آموزی، کیفیت بخشی زندگی و ایجاد اشتغال برای دانش آموزان با نیازهای ویژه کارگاه های تخصصی ویژه مربیان مراکز متوسطه حرفه ای و پیش حرفه ای به منظور توانمندسازی و ارتقای عملکرد آنان در ارائه خدمات حمایتی، آموزشی مؤثر و جامع تر به دانش آموزان با نیازهای ویژه برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آذر 1398 بروزرسانی: 6 آذر 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 651

به "دانش آموزان با نیازهای ویژه زندگی را با مهارت آموزی تمرین می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان با نیازهای ویژه زندگی را با مهارت آموزی تمرین می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید