خبرنگاران مجوز گردشگری برای 13 سد آذربایجان شرقی صادر شد

به گزارش کشتی کروز، تبریز- خبرنگاران- مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: مجوز گردشگری برای 13 سد این استان در کارگروه مالی اشتغال و سرمایه گذاری صادر شد.

خبرنگاران مجوز گردشگری برای 13 سد آذربایجان شرقی صادر شد

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

یوسف غفارزاده روز دوشنبه در سیزدهمین کارگروه گردشگری آب منطقه ای آذربایجان شرقی با هدف آنالیز و تبیین اهداف و سیاست های گردشگری در سدها و منابع آبی، با تأکید بر ضرورت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سدها و تاسیسات آبی، خواهان همدلی تمام واحدهای تخصصی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در این زمینه شد و اضافه نمود: رونق گردشگری در سدها و تاسیسات آبی به عنوان یک اولویت همیشه مورد تاکید وزارت نیرو است.

وی با اشاره به رونق گردشگری در سد امند و تأثیر آن در حفاظت و بهره برداری از سد و یاری به لایروبی کانال ها، نگهداری و آبگیری مخزن آن، اعلام کرد: این تجربه می تواند در تعداد دیگری از سدها نظیر سد علویان، قلعه چای و قیز قلعه سی نیز عملیاتی گردد، چون در این سدها نیز امکانات خوبی برای توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی وجود دارد.

به گفته وی در صورت رونق گردشگری در سدها و تاسیسات آبی هم شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی هم مردم و هم دولت از این بابت منتفع و این مناطق به قطب گردشگری تبدیل خواهند شد.

وی همچنین در این جلسه بر لزوم استفاده از مخازن سدها برای پرورش ماهی با رعایت قوانین و مقررات مربوطه تاکید نمود.

غفارزاده اعلام کرد: برای 13 سد شامل سد آیدوغموش میانه، شهید مدنی تبریز، قلعه چای عجب شیر، علویان مراغه، ستارخان اهر، سهند هشترود، تاجیار سراب، قیز قلعه سی و خداآفرین، زنوز مرند، گلفرج جلفا، زرآباد ورزقان و آونلیق میانه و پنج چشمه آب درمانی شامل یل سویی کلیبر، الله حق و عسگرآباد سراب، شور سوی مراغه و عجب شیر از کارگروه مالی اشتغال و سرمایه گذاری استان آذربایجان شرقی به عنوان اولویت اول واگذاری مجوز گردشگری صادر شده است.

در آذربایجان شرقی 46 سد وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1223

به "خبرنگاران مجوز گردشگری برای 13 سد آذربایجان شرقی صادر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مجوز گردشگری برای 13 سد آذربایجان شرقی صادر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید