توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره نامه روحانی به سران کشور های منطقه

به گزارش کشتی کروز، سخنگوی وزارت امور خارجه ارسال نامه از سوی رئیس جمهور کشورمان به سران کشور های منطقه درباره همکاری در طرح موسوم به پویش صلح هرمز را تأیید و توضیحاتی را درباره آن ارائه کرد.

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره نامه روحانی به سران کشور های منطقه

به گزارش گروه سیاسی کشتی کروز، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز شنبه در گفتگو با کشتی کروز اعلام نمود که حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان طی نامه ای به سران کشور های شورای همکاری خلیج فارس و همچنین عراق خواستار همکاری آن ها در طرح صلح پیشنهادی ایران برای تأمین صلح و ثبات در منطقه شده است.

در پاسخ به پرسش کشتی کروز در خصوص اخبار منتشره از ارسال نامه رئیس جمهوری اسلامی ایران به سران کشور های شورای همکاری خلیج فارس و همچنین عراق، ضمن تایید این خبر اضافه نمود: پس از ارائه پویش صلح هرمز توسط ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران در نشست امسال مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایشان متن کامل آن را برای سران کشور های یاد شده ارسال کرد و در آن خواستار تشریک مساعی همه آن ها در پردازش و اجرای آن شدند.

وی اضافه نمود: این امر نشان دهنده جدیت جمهوری اسلامی ایران و اهمیت دادن به کشور های منطقه در تامین ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس است.

موسوی اضافه نمود: دکتر ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز به زودی نامه ای در این زمینه خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد ارسال خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 1 دی 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 710

به "توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره نامه روحانی به سران کشور های منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره نامه روحانی به سران کشور های منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید