توصیه و کنایه ظریف به اروپایی ها

به گزارش کشتی کروز، وزیر خارجه ایران در توئیتی توصیه های به اروپایی ها ارائه داد.

توصیه و کنایه ظریف به اروپایی ها

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در توئیتی نوشت: اوفک (دفتر کنترل سرمایه های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا) چیزی فراتر از یک رئیس زندان نیست. اگر درخواست عفو (مجوز) کنی، به جرم گستاخی به انفرادی انداخته خواهی شد و بار بعد ممکن است که سرنوشت شما چوبه دار باشد. تنها راه از بین بردن تروریسم مالی (تحریم ها) ایالات متحده این است که پایان تصمیم بگیری که خودت را از طناب دار رها کنی.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه از قرار دریافت نام چندین فرد، شرکت و کشتی خارجی و ایرانی در فهرست تحریم های خود به بهانه ارتباط با برنامه های منطقه ای ایران اطلاع داد.

وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه ای با اعلام خبر افزوده شدن نام 16 شرکت، 10 شخص حقیقی و 11 کشتی (عموماً نفتکش یا کشتی های مخصوص حمل محصولات پتروشیمی) به فهرست تحریم های دفتر کنترل دارایی های خارجی موسوم به اوفک که از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه است، مدعی شده است که این افراد، شرکت ها و کشتی ها در تسهیل فروش نفت ایران نقش داشته اند و از آنچه نیروهای وابسته به ایران در منطقه خوانده شده، حمایت نموده اند.

دولت آمریکا روز سه شنبه نیز سازمان فضایی ایران، مرکز تحقیقات فضایی ایران و پژوهشگاه هوافضای ایران را تحریم نموده بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 522

به "توصیه و کنایه ظریف به اروپایی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه و کنایه ظریف به اروپایی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید