ترامپ: اگر عادلانه داوری نمایند جایزه صلح نوبل به من می رسد

به گزارش کشتی کروز، به رغم آنکه هیچ سوالی درباره رئیس جمهور سابق آمریکا از ترامپ پرسیده نشد، وی گفت: کمیته تصمیم گیری جایزه صلح نوبل کمی پس از روی کار آمدن اوباما به او جایزه صلح نوبل را دادند و حتی شخص اوباما نیز هیچ نظری درباره اینکه چرا این جایزه را دریافت نموده، نداشت.

ترامپ: اگر عادلانه داوری نمایند جایزه صلح نوبل به من می رسد

رئیس جمهور آمریکا ضمن ناعادلانه خواندن نحوه انتخاب برندگان جایزه صلح نوبل و تردید درباره شفافیت عملکرد این کمیته گفت که سزاوار دریافت این جایزه است.

به گزارش ایسنا، به نقل از یاهو نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار دوجانبه اش با عمران خان، نخست وزیر پاکستان در جمع کشتی کروز در مقر سازمان ملل گفت: معتقدم به دلایل بسیار سزاوار دریافت جایزه صلح نوبل هستم البته اگر عادلانه تصمیم گیری گردد که خب این اتفاق نخواهد افتاد و داوران منصفانه تصمیم نخواهند گرفت.

همانند بسیاری از محافظه کاران آمریکایی، ترامپ نیز نسبت به اینکه باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال 2009 میلادی پیروز به دریافت جایزه صلح نوبل شد، ابراز تاسف کرد.

به رغم آنکه هیچ سوالی درباره رئیس جمهور سابق آمریکا از ترامپ پرسیده نشد، وی گفت: کمیته تصمیم گیری جایزه صلح نوبل کمی پس از روی کار آمدن اوباما به او جایزه صلح نوبل را دادند و حتی شخص اوباما نیز هیچ نظری درباره اینکه چرا این جایزه را دریافت نموده، نداشت.

ترامپ اضافه کرد: می دانید، در حقیقت این تنها موضوعی است که من با اوباما در موردش توافق دارم.

تنها با گذشت یک سال و نیم از دور نخست ریاست جمهوری اوباما، وی جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. کمیته جایزه صلح نوبل در بیانیه خود اعلام نموده بود که اوباما به خاطر کوشش های بسیار و فوق العاده اش در راستای تقویت دیپلماسی بین المللی و همکاری میان مردم و همچنین به خاطر دیدگاه و اقداماتش در راستای دنیا بدون تسلیحات اتمی این جایزه را دریافت نموده است.

اوباما در زمان دریافت جایزه صلح نوبل گفته بود که دریافت این جایزه در ابتدای دوره ریاست جمهوری اش امری غیر معمول است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 8 آبان 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 584

به "ترامپ: اگر عادلانه داوری نمایند جایزه صلح نوبل به من می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اگر عادلانه داوری نمایند جایزه صلح نوبل به من می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید