طراحی ویلا در شمال: تحریم و مسائل بانکی، مهم ترین مانع صادرات محصولات باغی و کشاورزی است

به گزارش کشتی کروز، رئیس اتاق بجنورد با تأکید بر اهمیت بازگشایی بازارچه مرزی، خواهان توجه ویژه استاندار بر پیگیری بازگشایی بازارچه مرزی بین استان خراسان شمالی و ترکمنستان شد.

طراحی ویلا در شمال: تحریم و مسائل بانکی، مهم ترین مانع صادرات محصولات باغی و کشاورزی است

جهت دریافت خدمات طراحی ویلا در شمال با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

سعید پورآبادی در جلسه شورای گفت وگو دولت و بخش خصوصی استان خراسان شمالی ضمن تشریح عملکرد این شورا، اظهار کرد: مسئله سود مرکب بانک ها و قیمت گاز صنایع دو موضوعی بود که با پیشنهاد خراسان شمالی در کشور مطرح شد و به نتیجه رسید.

پورآبادی در ادامه با اشاره به موانع پیش رو صادرات محصولات باغی و کشاورزی خراسان شمالی، گفت: تحریم و مسائل بانکی برای بازگشت ارز مهم ترین مسائل بخش خصوصی در این حوزه است.

رئیس اتاق بجنورد در ادامه به تشریح دستاوردهای سفر هیئت تجاری خراسان شمالی به کشور قزاقستان پرداخت و توضیح داد: اهدای 10 هکتار زمین به خراسان شمالی از سوی کشور قزاقستان، دریافت 4 دفتر تجاری در استانداری آلماتی، اتاق بازرگانی، شهرداری و دانشگاه این شهر برای افزایش ارتباط تجاری و توافق بر سر کشت فرا سرزمینی و خواهرخواندگی مرکز خراسان شمالی با آلماتی ازجمله این دستاوردها است.

وی اضافه کرد: اکنون هر سرمایه گذار و پژوهشگری که بخواهد به کشور قزاقستان سفر کند با اختیارات اتاق بجنورد این اتفاق میسر خواهد بود.

پورآبادی در خاتمه گفت: خراسان شمالی تنها استان مرزی کشور است که از این نعمت استفاده نمی نماید لذا از استاندار نو خواستاریم به راه اندازی بازارچه مرزی توجه ویژه داشته باشند.

فلسفه تشکیل اتاق بازرگانی ایجاد نقطه مشترک بین بخش خصوصی و دولت است

محمدرضا حسین نژاد، استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه اتاق بازرگانی باید زمینه حضور در بازارهای جهانی برای تجار و بازرگانان فراهم کند، گفت: فلسفه تشکیل اتاق ایجاد نقطه مشترک بین بخش خصوصی و دولت است.

وی گفت: خراسان شمالی پتانسیل های زیادی دارد باید بازار جهانی این ظرفیت ها را پیدا کرد چراکه جهان بیش از گذشته رقابتی شده و چاره ای جز صادرات نداریم.

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه اقتصاد و معیشت مردم مهم ترین رکن پیشرفت کشور است گفت: فلسفه تشکیل اتاق بازرگانی ایجاد نقطه مشترک بین بخش خصوصی و دولت است تا از مراجعه انفرادی بازرگانان و تولیدنماینده ها جلوگیری گردد و از سوی دیگر با یک زبان مسائل مورد آنالیز قرار گیرد.

وی اظهار کرد: بعد از فروپاشی شوروی بازار ترکمنستان در اختیار تجار ایرانی نهاده شد که غفلت، این بازار را به دست ترک ها دارد و ضروری است ازاین پس اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم.

وی توضیح داد: باید خود را باور کنیم و اقدامات لازم را برای صادرات و عرضه بیشتر محصولات انجام دهیم.

قنبری، معاون هماهنگی و امور مالی استانداری خراسان شمالی در ادامه گفت: این استان با تولید سالانه هزاران تن محصولات مختلف زراعی و دامی، قطب تولید محصولات کشاورزی است که با توسعه صادرات زنجیره تأمین امنیت غذایی کشاورزی در این منطقه کامل می گردد.

وی اضافه کرد: کشاورزان خراسان شمالی با سختی و کمبودهای فراوان به ویژه در دسترسی به آب زراعی، محصولات با کیفیتی تولید می نمایند ولی هم زمانی ورود محصولات سایر استان های کشور به بازار مصرف، باعث می گردد که تولیدات با کیفیت کشاورزان، امکان عرضه به بازار را نداشته باشد.

وی ادامه داد: نبود صنایع تبدیلی در استان باعث شده تا ارزش اضافه کرده ای نصیب کشاورزان نگردد و گاه حتی برداشت محصول برای کشاورز به صرفه نباشد درصورتی که اگر یک کارخانه بتواند محصول کشاورزی را تولید و وارد بازار مصرف کند، علاوه بر ایجاد فرصت های شغلی پایدار، راستا توسعه کشاورزی را در منطقه هموار می نماید.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 2080

به "طراحی ویلا در شمال: تحریم و مسائل بانکی، مهم ترین مانع صادرات محصولات باغی و کشاورزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی ویلا در شمال: تحریم و مسائل بانکی، مهم ترین مانع صادرات محصولات باغی و کشاورزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید