تاکید چین بر بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام

به گزارش کشتی کروز، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت بازگشت بدون قید و شرط آمریکا به برجام و تبعیت کامل از شروط توافقنامه هسته ای از جمله برچیدن تحریم ها ایران فوریت دارد.

تاکید چین بر بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت بازگشت بدون قید و شرط آمریکا به برجام و تبعیت کامل از شروط توافقنامه هسته ای از جمله برچیدن تحریم ها ایران فوریت دارد.

به گزارش شبکه تلویزیونی ای پی تی. سخنگوی وزارت امور خارجه چین امروز سه شنبه گفت رزمایش آمریکا در دریای چین جنوبی، کمکی به صلح و ثبات منطقه ای نمی کند.

وانگ ونبین (Wang Wenbin) سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری درباره توافقنامه هسته ای ایران (برجام) به خبرنگاران گفت کشورش درباره تحولات در موضوع هسته ای ایران که به گفته وی در گذرگاه مهمی واقع شده است به شدت نگران است.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت ترغیب آمریکا برای بازگشت سریع به برجام بدون هیچ قید و شرط و از سرگیری تبعیت از توافقنامه موضوعی است که بسیار فوریت دارد.

وانگ ونبین اضافه کرد: موضوع هسته ای ایران هم اکنون در یک گذرگاه مهم واقع شده است. کار فوری این است که همه طرف ها اجماع بدست آمده در جلسه وزرای خارجه درباره موضوع هسته ای ایران در تاریخ یکم دسامبر سال گذشته را اجرا و آمریکا را برای بازگشت بی قید و شرط به برجام و از سرگیری تبعیت این کشور از توافقنامه در اسرع وقت و برداشتن تحریم ها ترغیب کنند. آنگاه بر اساس همین مبنا است که ایران می تواند به تبعیت کامل از توافقنامه بازگردد. چین درباره تحولات مربوط به این شرایط به شدت نگران است و به تماس با همه طرف های مربوط ادامه داده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1670

به "تاکید چین بر بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید چین بر بازگشت بی قید و شرط آمریکا به برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید