ایران سفیر کنیا را احضار کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: به دنبال صدور رای دادگاه کنیا مبنی بر نقض حکم آزادی دو زندانی ایرانی به نام های احمد ابوالفتحی و سید منصور موسوی، روز گذشته رقیه سوبو سفیر کنیا در تهران توسط مدیرکل آفریقای وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به رای مدکور به وی ابلاغ شد.

ایران سفیر کنیا را احضار کرد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، بهرام قاسمی اضافه نمود: در این دیدار مدیرکل آفریقای وزارت امور خارجه با ابراز ناخرسندی جمهوری اسلامی ایران از رای ناعادلانه دادگاه کنیا، به طرف کنیایی خبر داد که جمهوری اسلامی ایران سفیر خود در کنیا را جهت مشورت به تهران فراخوانده است. سفیر کنیا نیز در این دیدار گفت که مراتب اعتراض و ناخرسندی کشورمان را به دولت متبوع خود منتقل خواهد نمود.

قاسمی در مورد موضوع احضار سفیر کنیا به وزارت امور خارجه اضافه نمود: دادگاه عالی کنیا بهمن ماه سال گذشته در رسیدگی مجدد به پرونده دو متهم مذکور، ضمن تبرئه آنان از اتهامات وارده، حکم آزادی هر دو نفر را صادر کرد، لکن با مداخلات غیر قضایی در این روند، پلیس کنیا از اجرای حکم و بازگشت این دو نفر به ایران ممانعت کرد و متاسفانه روز آدینه گذشته دیوان عالی کنیا رای دادگاه عالی آن کشور را نقض کرد و دو ایرانی را به زندان بازگرداند.

49311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 7 تیر 1398 شناسه مطلب: 301

به "ایران سفیر کنیا را احضار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سفیر کنیا را احضار کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید