ایران سازمان بین المللی دریانوردی را از حمله به 3 نفتکش خود آگاه کرد

به گزارش کشتی کروز، یک روزنامه آمریکایی مدعی شده ایران در نامه ای به سازمان بین المللی دریانوردی این سازمان را از حمله به 3 نفت کش خود ظرف 6 ماه گذشته آگاه نموده است.

ایران سازمان بین المللی دریانوردی را از حمله به 3 نفتکش خود آگاه کرد

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، یک روزنامه آمریکایی مدعی شده ایران در نامه ای به اطلاع سازمان بین المللی دریانوردی رسانده سه نفت کش این کشور ظرف 6 ماه گذشته در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفته اند.

روزنامه وال استریت ژورنال گزارش داده جمهوری اسلامی ایران در این نامه که هفته گذشته (30 اکتبر) برای سازمان بین المللی دریانوردی ارسال شده گفته که مسیرهای تجاری در این دریا ناایمن هستند.

وال استریت ژورنال به استناد این نامه گزارش داد نخستین حمله روز 1 آوریل رخ داده و در اثر آن نفت کش Happiness1 دچار نقص موتور و از دست رفتن کنترل شده است. حمله دیگر ماه آگوست علیه نفت کش Helm انجام شده و این نفت کش دچار مسائل فنی شده است. سومین حمله هم روز 11 اکتبر انجام شده. هر سه حمله در نزدیکی سواحل عربستان سعودی انجام شده است.

در این نامه با اشاره به حمله 11 اکتبر، آمده است: ما معتقدیم که این حمله توسط یک یا چند دولت سازمان دهی شده اند چون دو نفت کش دیگر تحت پرچم ایران مشابهاریال در نزدیکی همان منطقه مورد حمله قرار گرفته اند.

در ادامه نامه آمده است: نگرانی عمده در این خصوص این است که ماهیت سازمان دهی شده این حملات ظرف مدتی کوتاه در مکان های مشابه موجب شده دریای سرخ به مسیری ناامن برای سفر کشتی ها تبدیل گردد.

شرکت ملی نفتکش ایران تیرماه امسال بازگشت کشتی Happiness 1 به ایران از بندر جده عربستان را بیان کرد. شرکت نفتکش ایران گفت این کشتی اردیبهشت ماه در فاصله هفتاد مایلی بندر جده دچار آبگرفتگی شد.

طبق اعلام شرکت ملی نفتکش ایران، کشتی HELM هم 29 مردادماه در 75 مایلی بندر ینبع در دریای سرخ دچار نقص فنی شده بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 724

به "ایران سازمان بین المللی دریانوردی را از حمله به 3 نفتکش خود آگاه کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سازمان بین المللی دریانوردی را از حمله به 3 نفتکش خود آگاه کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید