اگر چشمانمان را می بستیم اروپا نمی تواست از باتلاق مواد مخدر خارج گردد

به گزارش کشتی کروز، معاون اداره نظارت بر قانونمندی دادستانی کل جمهوری ارمنستان و هیات همراه به نمایندگی از دستگاه قضایی این کشور با معاون قضایی دادستان کل کشورمان ملاقات کردند.

اگر چشمانمان را می بستیم اروپا نمی تواست از باتلاق مواد مخدر خارج گردد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش کشتی کروز به نقل از دادستانی کل کشور، سعید عمرانی معاون دادستان کل کشور در امور مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان یافته در ابتدای این نشست با اشاره به سوابق تاریخی دو کشور از ضرورت های مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته گفت و شرح داد: امروز در بسیاری از مکان های جهان شاهد قاچاق مواد مخدر، تروریستم، قاچاق انسان و قاچاق اعضای انسان و مهاجرت های غیرقانونی هستیم.

وی با اشاره به اینکه اگر همکاری های قضایی وجود نداشته باشد هیچ کشوری به تنهایی قادر به کنترل آن نخواهد بود، اظهار داشت: خوشبختانه ایران و ارمنستان از روابط مناسبی برخوردار هستند.

عمرانی تاکید نمود: کشور ایران به علت شرایط جغرافیایی در همسایگی یکی از بزرگترین فراورینمایندگان مواد مخدر قرار گرفته است و آن ها در سایه ای که گروه های ائتلاف ایجاد نموده اند فراوری مواد مخدر شان از 200 تن به 10 هزار تن افزایش پیدا نموده است. این در حالی است که متاسفانه بیش از 90 درصد این مواد به خاطر شرایط جغرافیایی باید از ایران عبور کند.

معاون قضایی دادستانی کل کشور در امر مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته در ادامه این ملاقات با اشاره به نگاه بشر محبت آمیز ایران گفت: ما در این راه 3800 شهید و کشته و 12هزار جانباز و از کار افتاده داده ایم.

عمرانی خاطر نشان کرد: کافی بود ما چشمانمان را می بستیم تا اروپا نمی تواست از باتلاق مواد مخدر خارج گردد. ایران با اقداماتی که تاکنون انجام داده است توانسته از خطر نفوذ مواد مخدر به کشورهای همسایه جلوگیری کند.

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه از همسایگان و اروپا انتظار داریم در این راه به ما یاری نمایند، تاکید نمود: ما اگر چه از همسایگانمان راضی هستیم، اما از اروپاییان رضایت نداریم. ما امروز وقتی مواد اولیه مخدرها را کشف می کنیم متوجه می شویم که مبدا این مواد اروپا بوده است.

وی با بیان اینکه نسبت به سال گذشته افزایش 17 درصدی کشفیات مواد مخدر داشته ایم، گفت:60 تا 70 درصد زندانیان ایران مربوط به مواد مخدر هستند. خوشبختانه در سال های اخیر باندهای بزرگ مواد مخدر را کشف نموده ایم که تراکنش های اقتصادی بزرگی داشتند.

عمرانی خاطر نشان کرد: امروز ما با قاچاقچیانی روبرو هستیم که با پهپاد مواد مخدر جابجا می نمایند، اما ما توانسته ایم در این زمینه به موفقیت های بسیار زیادی دست یابیم. به طوری که یک قاچاقچی مشهور به نام تمساح خلیج را دستگیر نموده ایم که 28 هزار میلیارد تومان تراکنش اقتصادی تا زمان دستگیری داشته است.

در ادامه این نشست علی اکبر بختیاری دادیار دیوان عالی کشور با بیان اینکه شیوه های جرم و قاچاق مواد مخدر همواره در حال گسترش و به روز شدن است گفت: قانون و مقامات ما همواره به دنبال کشف این جرائم هستند.

رییس دفتر دادستان کل کشور خاطر نشان کرد: امیدوارم همکاری های دو کشور در امر مبارزه با مواد روز به روز بیشتر گردد و این همکاری ها گسترش یابد.

در این ملاقات نماینده دادستان کل کشور ارمنستان هم به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در زمینه مبارزه با مواد مخدر و جرایم سازمان یافته پرداخت و بر ادامه همکاری ها تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 775

به "اگر چشمانمان را می بستیم اروپا نمی تواست از باتلاق مواد مخدر خارج گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر چشمانمان را می بستیم اروپا نمی تواست از باتلاق مواد مخدر خارج گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید