اکثریت جمهوریخواهان سنا استیضاح ترامپ را ناقضِ قانون می دانند

به گزارش کشتی کروز، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، رند پال سناتور جمهوریخواه آمریکا طرحی را به صحن سنا ارائه کرد که این نهاد قانونگذاری را ملزم می کرد در خصوص اینکه آیا استیضاح ترامپ در ماه فوریه ناقض قانون اساسی ایالات متحده است، رأی گیری کند.

اکثریت جمهوریخواهان سنا استیضاح ترامپ را ناقضِ قانون می دانند

چهل و پنج سناتور از مجموع پنجاه سناتور جمهوریخواه در نمایشی از اتحاد- که به گفته بعضی، نشانه ای روشن دال بر عدم محکوم شدن ترامپ به تحریک شورش در کنگره است- از این طرح حمایت کردند.

البته این طرح پیشنهادی سناتور پال که هدف نهایی آن متوقف ساختن فرآیند استیضاح ترامپ بود، در سنای تحت کنترل دمکرات ها با 55 رأی- در برابر 45 رأی- از تصویب بازماند. در این رأی گیری، تنها پنج سناتور جمهوریخواه به دمکرات ها پیوستند که بسیار کمتر از 17 رأی مورد احتیاج از سوی جمهوری خواستار برای محکوم کردن ترامپ است.

سناتور رند پال پس از این رأی گیری به خبرنگاران گفت: این از معدود مواردی در واشنگتن است که یک باخت به راستی یک پیروزی است. چهل و پنج رأی به معنای این است که فرآیند استیضاح در نطفه خفه می گردد.

لازم به ذکر است که سناتور پال و سایر جمهوری خواستار ادعا می نمایند که فرایند استیضاح ترامپ خلاف قانون اساسی است؛ زیرا دونالد ترامپ روز بیستم ژانویه از سمت خود کنار رفته است و اینکه به جای جان رابرتز، قاضی القضات ایالات متحده، سناتور پاتریک لیهای دموکرات بر فرآیند استیضاح نظارت خواهد نمود.

بعضی از سناتورهای جمهوریخواه که از طرح پیشنهادی سناتور رند پال حمایت کردند، می گویند که رأی آنها در روز سه شنبه نشاندهنده موضع احتمالی آنها در خصوص گناهکاری یا بی گناهی ترامپ پس از استیضاح نخواهد بود.

در مقابل، چاک شومر رهبر اکثریت سنا که با طرح پیشنهادی سناتور رند پال مخالفت کرد، ادعای جمهوری خواستار مبنی بر نقض قانون اساسی را رد کرد و گفت که این طرح امکان خلاصی رؤسای جمهور محکوم به سوء رفتار را از مجازات فراهم می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1643

به "اکثریت جمهوریخواهان سنا استیضاح ترامپ را ناقضِ قانون می دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اکثریت جمهوریخواهان سنا استیضاح ترامپ را ناقضِ قانون می دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید