سال جاری کرونا به در به جای سیزده بدر، گردش در روز طبیعت بوی مرگ می دهد

به گزارش کشتی کروز، بیایید سال جاری سیزده بدر در خانه بمانیم و کرونا را از خود و عزیزانمان دور کنیم چرا که گردش در طبیعت به استقبال مرگ رفتن است.

سال جاری کرونا به در به جای سیزده بدر، گردش در روز طبیعت بوی مرگ می دهد

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگارسال جاری نوروز و آغاز سال 99 برای ایرانی ها رنگ و بوی همیشگی را نداشت، دیگر بوی عیدی و طعم شیرین شیرینی های نوروز در بین خانواده ها نپیچید، مهمان ناخوانده ای به نام ویروس کرونا نوروز سال جاری ایرانیان را به شکل دیگری رقم زد، نوروزی که در آن خبری از دید و بازدید و سفر نبود.

متخصصان سال جاری در آستانه نوروز از مردم خواستند تا به سفر نروند، در خانه بمانند و از دید و بازدید های نوروزی خودداری نمایند، چرا که این ویروس مرگبار و بی رحم کرونا با سفر و تردد به گردش در خواهد آمد و شماری را به کام مرگ خواهند کشاند.

یکی از سنت های دیرینه ایرانیان در کشور ما گردش در طبیعت در روز سیزده فروردین است، ایرانیان سیزده بدر خود را در دل طبیعت می گذراندند تا پیوند خود با بهار و طبیعت را جشن بگیرند، اما سال جاری فرق می نماید عمو نوروز قصه ها هم در قرنطینه به سر می برد چرا که خبری از نوروز همیشگی ایرانی ها نیست؛ سال جاری مرگ از گردشگران طبیعت استقبال می نماید.

سیزده بدر باید مراقب باشیم چرا که کرونا زودتر از همه ما به سیزده به در رفته و در دل طبیعت در انتظار قربانیان خود است، این ویروس مهلک در کنار همه درخت ها و لای همه سبزه هایی که بخواهیم گره بزنیم به کمین نشسته تا برای ادامه زندگی خود ما را آلوده کند.

سال جاری سیزده بدر در خانه بمانیم تا خود و عزیزانمان بتوانیم روز های خوش دوران پسا کرونا را با همه عزیزانمان جشن بگیریم، سال جاری سیزده بدر در خانه بمانیم تا کرونا را بدر کنیم و زودتر چرخه انتقال ویروس را قطع کنیم و پرستاران و پزشکان و همه مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با کرونا بتوانند به خانه برگردند، در خانه بمانیم تا پس از کرونا بدر همه با دل خوش و آرامش دل به طبیعت بزنیم و دور هم جشن بگیریم.

مردم فهمیم ایران می دانند که باید در روزهایی، چون سیزده بدر سال جاری از خانه خارج نشوند، اما هستند اندک شماری از افراد که با اعتقاد به باور خرافی اینکه سیزده نحس است و باید حتما از منزل در نخستین سیزده سال خارج شویم، قصد عزیمت به طبیعت را می نمایند باید توجه داشت که سال جاری این گردش در طبیعت است که نحسی را به جان این افراد خواهد انداخت چرا که کرونا انتظار این افراد را می کشد تا با ابتلای این افراد بتواند به زندگی خود ادامه دهد.

سال جاری گردش در طبیعت بوی مرگ می دهد، پس سیزده بدر سال جاری در خانه بمانیم تا کرونا را بدر کنیم. با وجود اینکه بسیاری از مردم در روز سیزده بدر در خانه خواهند ماند و دل به دامن طبیعت نمی زنند، اما برای برخورد با اندک افرادی که به توصیه ها گوش فرا نمی دهند تدابیری اندیشیده و جرایمی در نظر گرفته شده است.

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره روز طبیعت به پایتخت نشینان هشدار داد و گفت: سیزده بدر در صورت رفتن به طبیعت و تفرجگاه ها، نه تنها تفنن و نشاط نخواهیم داشت بلکه با پای خود به کام مرگ خواهیم رفت.

او با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا بیان نمود: 13 فروردین روز نصیحت و موعظه نیست و نقش بسیار مهمی در کاهش یا گسترش شیوع بیماری دارد. بنابر این هیچ گونه تسامحی در این قضیه پذیرفتنی نیست و با افراد از سوی مراجع انتظامی برخورد می گردد.

زالی با اشاره به نقش کلیدی مردم در این زمینه، بر استمرار در خانه ماندن به ویژه در روز طبیعت تأکید کرد و از همشهریان خواست؛ همچون روزهای گذشته برای حفظ سلامتی خود و دیگران، جلوگیری از گسترش بیماری و کاهش فشار کاری کادر درمان، در منزل بمانند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران هشدار دارد که همشهریان در صورت خروج از منزل به بهانه حضور در طبیعت و تفرجگاه ها تمام زحمات و محدودیت هایی را که در این مدت برای پیشگیری و مقابله با بیماری تحمل کردند، ممکن است با یک اشتباه و غفلت نقش بر آب نموده و تسلیم این ویروس شوند. بنابر این، جدی تر باید با این موضوع برخورد گردد.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران گفت: امروز میزبان افرادی بدحال تر از گذشته در بیمارستان ها هستیم که به هشدار های بهداشتی در روز های آخر اسفند توجه نکردند و در مکان ها شلوغ و تجمعات شهری حضور یافتند، مردم مراقب باشند تا سیزده بدر به سرنوشت آن ها دچار نشوند.

او با اشاره به اینکه سیزده بدر بزنگاه مهم در شهر تهران خواهد بود، اضافه کرد: در محیط های تفرجگاهی از تسهیلات حداقلی بهداشتی برخوردار هستیم و استفاده از ظروف مشترک و سایر وسایل و نزدیکی افراد با یکدیگر، موجب افزایش بیماری می گردد.

زالی توضیح داد: مردم دقت نمایند، همکاران ما توان اضافه کرده شدن بار غیر مترقبه بیماری را ندارند و غیر منصفانه است که آنها به مدت طولانی از خانواده به دور باشند.

فرمانده ستاد مبارزه با کرونای استان تهران ادامه داد: مردم سیزده بدر در منزل با حداقل افراد خانواده دور هم باشند و دید وبازدید ها انجام نگردد، حضور در پشت بام ها در روز سیزده بدر، موجب تراکم جمعیتی می گردد که این کار خطرناک است.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت اظهار کرد: در روز 13 فروردین ماه حضور در پارک ها و حاشیه و اطراف پارک های تهران ممنوع است، گفت: 1400 پارک کوچک و عظیم در تهران وجود دارد که 100 پارک عظیم و مهم هستند.

سردار رحیمی ادامه داد: در بعضی از پارک ها تردد با خودروی میسر است که در حال حاضر امکان تردد با خودرو در این پارک ها نیز ممنوع شده است.

سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور تهران عظیم اظهار کرد: با توجه به تاکیدات مسئولان بهداشتی، مقامات امنیتی و انتظامی تمامی تفرجگاه های تهران بسته است.

رئیس پلیس هدایت و رانندگی تهران عظیم اضافه کرد: همکاران در امور انتظامی در مقابل این پارک ها مستقر شده اند و اجازه ورود به پارک ها، بوستان ها و تفرجگاه ها را نمی دهند.

سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نسبت به تردد بی مورد در روز سیزده بدر در جنگل ها و مراتع هشدار داد و گفت: با توجه به شرایط خاص حاکم در جامعه و شیوع ویروس کرونا، اقدامات یگان حفاظت از جنگل ها نیز دو برابر شده و همکاران ما در تمامی یگان های حفاظت خصوصاً شمال کشور مأموریت دارند همزمان با انجام مأموریت های محموله در راستای یاری به حفظ سلامت عمومی جامعه از تردد های بی مورد به جنگل ها و مراتع که با هدف تفریح و سرگرمی انجام می گردد، به ویژه در ایام باقی مانده از تعطیلات نوروز و نیز روز طبیعت، به طور قاطع ممانعت نمایند.

عباس نژاد توضیح داد: همچنان که در طول سال همه دستگاه ها و مردم در حفظ و حراست از منابع طبیعی با یگان های حفاظت همکاری می نمایند، انتظار داریم شهروندان عزیز تا برطرف کامل ویروس کرونا از هر گونه تجمع انسانی در محیط های اشاره شده خودداری و با خادمان خود در پلیس پیشگیری همکاری نمایند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در خاتمه گفت: شماره 1504 به صورت شبانه روزی در سراسر کشور آماده دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در حوزه منابع طبیعی است.

در صورتی که افراد بخواهند برای گردش از شهر خارج شوند، جریمه و بازگشت به خانه در انتظار آن ها خواهد بود و پلیس سفت و سخت قواننین تردد را اعمال نموده است.

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به کنترل های پلیس درباره مهار انتشار ویروس کرونا اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا به امروز همکاران نسبت به صدور5 هزار برگ جریمه 500 هزار تومانی برای رانندگانی که با پلاک غیر بومی وارد شهر های دیگر شده اند اقدام نموده اند.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه کرد: همچنین 737 خودرو که رانندگان آن ها علی رغم تذکرات و صدور جریمه اصرار به تردد در شهر های غیر محل سکونت خود را داشتند توقیف شدند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت درباره آخرین شرایط ویروس کرونا در ایران اظهار کرد: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس یافته های آزمایشگاهی، 3111 مورد جدید ابتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد؛ با این حساب، مجموع بیماران مبتلا به این بیماری تا امروز 12 فروردین به 44606 نفر رسید.

او اضافه کرد: خوشبختانه تا کنون 14656 نفر از مبتلایان به این بیماری، بهبود یافته و ترخیص شده اند.

جهانپور گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 141 نفر از بیماران مبتلا به کووید 19 در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این بیماری در کشور به 2898 نفر رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1084

به "سال جاری کرونا به در به جای سیزده بدر، گردش در روز طبیعت بوی مرگ می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال جاری کرونا به در به جای سیزده بدر، گردش در روز طبیعت بوی مرگ می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید