اقدامات وزارت خارجه برای برگزاری انتخابات در آمریکا و کانادا

به گزارش کشتی کروز، سخنگوی دستگاه دیپلماسی جزئیات اقدامات وزارت امور خارجه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در آمریکا و کانادا را تشریح کرد.

اقدامات وزارت خارجه برای برگزاری انتخابات در آمریکا و کانادا

برای دریافت خدمات ویزای مولتی کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی کشتی کروز، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه از کوشش های پیگیرانه وزارت امور خارجه کشورمان برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کانادا و امریکا و استقرار صندوق های رای در این دو کشور اطلاع داد.

قاسمی درخصوص آخرین اقدامات وزارت امور خارجه در خارج از کشور برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: وزارت امور خارجه تمام مقدمات لازم را برای برگزاری پر شور انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور مهیا نموده و اقدامات ضروری را انجام داده است.

وی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی آماده برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور است، گفت: تمام نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از آمادگی همه جانبه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و حضور ایرانیان خارج از کشور برای مشارکت در انتخابات، برخودار هستند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در رابطه با آخرین اقدامات اجرا شده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا هم توضیح داد: با توجه به جمعیت نسبتا بالای ایرانیان مقیم در آمریکا، تمامی اقدامات لازم از سوی وزارت امور خارجه برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و داشتن صندوق های آرا در امریکا صورت گرفته و این روند در حال اجرا است.

قاسمی درخصوص برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا هم اعلام نمود: نکته ای که لازم به یادآوری است، آن است که تهران و اوتاوا از روابط سیاسی با یکدیگر برخودار نیستند اما با وجود این مسئله، ایران به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا امیدوار است.

او ادامه داد: وزارت امور خارجه کوشش های لازم و بایسته ای را به وسیله مجاری دیپلماتیک در دست پیگیری دارد تا بتواند مجوزهای لازم را برای استقرار صندوق های اخذ رای و انجام انتخابات ریاست جمهوری در آن کشور اخذ شود و ایرانیان مقیم در کانادا نیز بتوانند با حضور در پای صندوق های رای در این اقدام ملی و خطیر انتخابات مشارکت داشته باشند.

وی در تبادل نظر با ایلنا با تاکید مجدد بر اینکه وزارت امور خارجه به صورت جدی پیگیر برگزاری انتخابات در کانادا و امریکا است، ابراز داشت: دستگاه دیپلماسی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کانادا و امریکا کوشش می نماید. خوشبختانه مقدمات لازم در امریکا مهیا شده و ما در زمان مقتضی محل های اخذ آرا و استقرار صندوق های رای را اعلام می کنیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 485

به "اقدامات وزارت خارجه برای برگزاری انتخابات در آمریکا و کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات وزارت خارجه برای برگزاری انتخابات در آمریکا و کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید