افق های تازه بهبود شاخص های اقتصادی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت

به گزارش کشتی کروز، عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران گفت: راهبردهای نوین مدیریت در بانک صادرات ایران، افق های تازه ای از سودآوری و بهبود شاخص های اقتصادی بانک را برای سال های پیش رو ترسیم نموده است.

افق های تازه بهبود شاخص های اقتصادی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، ایرج نیک اختر اضافه کرد: مجموعه اقدامات اجرا شده در سال های اخیر در این بانک ضمن افزایش سهم از بازار، سودآوری و کاهش مطالبات غیر جاری، چشم انداز بهبود کفایت سرمایه و نقش آفرینی بیشتر بانک در توسعه اقتصادی و یاری به جهش فراوری را روشن تر نموده است.

وی افزایش سهم از بازار و بهبود ترکیب منابع، افزایش نرخ مؤثر تسهیلات، کاهش بهای تمام شده پول، کاهش مطالبات غیرجاری و افزایش فعالیت های بانکداری الکترونیکی را از جمله عواملی بیان کرد که در توقف و کاهش زیان دهی و حرکت به سمت سودآوری بانک در دو و نیم سال اخیر به عنوان راهبردهای جدید مدیریتی بانک صادرات ایران را در ریل سودآوری قرار داده است.

نیک اختر اظهار کرد: مقایسه شاخص های اقتصادی بانک از سال 96 تا سرانجام سال 98 نشان از تاثیرگذاری این راهبردها داشته به نحوی که همزمان با چابک سازی و جانمایی بهینه شعب بانک، حجم سپرده های بانک با یک سرعت قابل توجه، به سمت اهداف مشخص شده 300 هزار میلیارد تومانی در حال افزایش است و سهم بازار سپرده های بانک نیز به 9 درصد نزدیک شده است.

عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران مانده تسهیلات پرداختی بانک در سرانجام شهریور سال 99 را هزار و 511 هزار میلیارد ریال بیان کرد و اضافه کرد: حجم تسهیلات بانک در حالی فرایند افزایشی دارد که میزان مصالبات غیرجاری بانک تا این زمان به 3.88 درصد کاهش یافته و نسبت به سرانجام سال 96 از افت قابل توجهی برخوردار بوده است.

وی رشد 107 درصدی سود بانک نسبت به سال 96 را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: بانک صادرات ایران پس از چهار سال زیان عملیاتی، در سرانجام سال 98 با دو هزار و 500 میلیارد ریال سود صورت های اقتصادی خود را بست.

وی بهبود قابل توجه حقوق صاحبان سهام در سرانجام سال 98 نسبت به سال 96 در بانک صادرات ایران را یادآور شد و اضافه کرد: فرایند افزایش قیمت سهم بانک بر مبنای شاخص های عملکردی بانک اجرا شده و در عین حال کوشش برای بازارگردانی صحیح و حفظ نقدشوندگی وبصادر نقش مهمی در نوسان منطقی قیمت آن داشته است.

نیک اختر کاهش بهای تمام شده پول در بانک صادرات ایران را یکی از مهمترین اتفاقات و دستاوردهای عظیم بانک بیان کرد و گفت: کوشش برای رشد 107 درصدی منابع ارزان قیمت به وسیله بکارگیری محصولات و خدمات نوین بانکی و توسعه بانکداری الکترونیک و همچنین وصول مطالبات قابل تحسین است و تمامی مدیران و کارکنان بانک در این جهت زحمات زیادی کشیده اند.

عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران در مورد چشم انداز بهبود کفایت سرمایه بانک نیز اضافه کرد: افزایش سرمایه بانک از محل سلب حق تقدم در حال طی کردن مراحل سرانجامی است و پیش بینی می گردد با انجام این کار در سرانجام سال 99 نرخ کفایت سرمایه بانک به چهار درصد برسد.

نیک اختر در ادامه با اشاره به میزان واگذاری اموال و سرمایه گذاری ها در بانک صادرات ایران گفت: در سال 1396، حدود 2هزار و 335 میلیارد ریال و در سال 1397 نیز بالغ بر 10 هزار و 776 میلیارد ریال از این محل واگذار شده است. بانک صادرات ایران در سال 1398، با واگذاری بیش از 50 هزار میلیارد ریال از اموال غیرمنقول و سرمایه گذاری ها، عملکرد چشمگیری را در این زمینه داشته و در پنج ماهه ابتدای سال 1399 نیز در حدود 2 هزار و 430 میلیارد ریال از این اموال را واگذار نموده است.

وی توجه ویژه به حاکمیت شرکتی در این بانک را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: بانک صادرات ایران نسبت به مشخص اعضای هیئت عامل، استقرار کمیته های الزامی هیئت مدیره از جمله حسابرسی، کمیته عالی مدیریت ریسک، کمیته تطبیق، کمیته رعایت قوانین و مقررات و کمیته پاداش و جبران خدمات و نهایتاً تشکیل واحدهای سازمانی مدیریت ریسک، مبارزه با پول شویی و تأمین اقتصادی تروریسم، حسابرسی داخلی و رعایت قوانین و مقررات اقدام نموده است.

نیک اختر رسیدگی به شکایات و درخواست های مشتریان را نیز مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: بخش های مختلف صف و ستاد بانک به طرق مختلف حضوری، محسوس و نامحسوس و حتی از راه دور مورد بازرسی قرار می گیرد، به نحوی که از ابتدای سال 99 تا سرانجام مرداد ماه، دو هزار و 186 شعبه بانک به صورت حضوری، 646 مورد بازرسی نامحسوس و 273 موردبازرسی خاص اجرا شده است. همچنین در این مدت 134 مورد بازرسی از دوایر و حوزه های ستادی، 105 مورد بازرسی از باجه های راه دور، 14 مورد بازرسی در حوزه های صف و 19 مورد بازرسی از ادارات مرکزی اجرا شده است.

وی همچنین از آنالیز مستمر گزارش های عملیات مشکوک، پاسخگویی به استعلام ها، ارسال گزارش های واریز وجوه به واحد اطلاعات اقتصادی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد و امور دارایی اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1418

به "افق های تازه بهبود شاخص های اقتصادی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افق های تازه بهبود شاخص های اقتصادی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید