اربیل و بغداد همکاری برای مبارزه با داعش را تقویت می نمایند

به گزارش کشتی کروز، نخست وزیر منطقه کردستان عراق و وزیر دفاع عراق بر تقویت همکاری و هماهنگی اربیل و بغداد در مبارزه با داعش تاکید کردند.

اربیل و بغداد همکاری برای مبارزه با داعش را تقویت می نمایند

به گزارش گروه بین الملل کشتی کروز، خشنود بارزانی نخست وزیر منطقه کردستان عراق و آدینه عناد وزیر دفاع دولت فدرال عراق روز پنجشنبه بر ضرورت هماهنگی میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق در رویارویی با داعش تاکید نمود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، دفتر نخست وزیری دولت کردستان عراق در بیانیه ای گفت: بارزانی امروز میزبان عناد و هیئت همراه او بود و در این نشست تازه ترین تحولات عراق علاوه بر راه های تقویت هماهنگی میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق برای مقابله با تهدیدهای داعش مورد آنالیز قرارگرفت.

وزیر دفاع عراق گفت: گروهک تروریستی داعش دشمن همگان است و برای هیچ کدام از اقوام عراقی تفاوتی قائل نمی گردد، از همین رو هماهنگی خوب میان ارتش و پیشمرگه لازم است.

بارزانی هم به نوبه خود بر ضرورت فعال سازی مکانیسم هماهنگی امنیتی میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق با هدف مواجهه با تهدیدهای روزافزون داعش در این مناطق به خصوص در مناطق کُرد نشینی که خارج از دایره مدیریت دولت منطقه کردستان است ، تاکید نمود.

نخست وزیر منطقه کردستان بر آمادگی این منطقه برای حل همه اختلاف های به جامانده با دولت فدرال به وسیله گفت وگو و دستیابی به تفاهم به گونه ای که به نفع همه عراقی ها باشد، تاکید نمود.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 شهریور 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1278

به "اربیل و بغداد همکاری برای مبارزه با داعش را تقویت می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اربیل و بغداد همکاری برای مبارزه با داعش را تقویت می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید