ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است

به گزارش کشتی کروز، در جدیدترین توافق ادغام تولیدکنندگان آمریکایی، شرکت نفت و گاز دوون انرژی شرکت انرژی دبلیو پی ایکس انرژی را در قراردادی به ارزش 2.56 میلیارد دلار خریداری می نماید.

ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است

این قرارداد در شرایطی انجام می گیرد که شرکتهای نفت شیل آمریکا به دلیل قیمت ضعیف نفت و مشکلاتشان برای تهیه سرمایه به منظور بازپرداخت بدهی، متحمل ضررهای مالی شده اند.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، بر اساس قرارداد میان دو شرکت، ارزش سهم شرکت دبلیو پی ایکس 4.56 دلار مشخص شده که 2.7 درصد بالاتر از قیمت نهایی معاملات آدینه است. ارزش سهام این شرکت پس از انتشار خبر ادغام، 11.5 درصد جهش یافت و 4.95 دلار معامله شد در حالی که سهام دوون انرژی با 4.7 درصد افزایش، 9.23 دلار بود.

قرارداد دوون، دومین قرارداد عظیم ادغام پس از شوک قیمت نفت در آوریل است. شرکت شورون در ژوئیه توافق کرد شرکت نوبل انرژی را در قراردادی به ارزش پنج میلیارد دلار خریداری کند.

دوون اظهار کرد که انتظار می رود این قرارداد در اوایل سال 2021 نهایی گردد و به کاهش هزینه ها و افزایش جریان نقدینگی سالانه به میزان 575 میلیون دلار تا خاتمه سال آینده یاری خواهد نمود.

بر اساس گزارش رویترز، فراوری نفت دو شرکت می تواند به 277 هزار بشکه در روز برسد.

احتمال این که قراردادهای ادغام بیشتری در راه باشد، وجود دارد. بازیگران عظیم صنعت انرژی برای تحمل هر بحرانی حتی اگر ناچار به کاهش هزینه و کاهش مشاغل باشند، توانایی کافی را دارند اما شرکتهای مستقل متوسط آسیب پذیرتر هستند. این امر به خصوص در صنعت نفت شیل آمریکا به خوبی قابل مشاهده است. فراوریکنندگان مقروض از یک سو با نابودی تقاضا بر اثر شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر با فشار سرمایه گذاران برای سوددهی بالاتر روبرو هستند.

موج ادغامها و خریدها یکی از مشخصه های هر رکودی در صنایع دوره ای است اما این بار حتی این موج هم مبهم است زیرا پاندمی کرونا باعث شده است خریداران احتمالی تمایلی برای ریسک کردن پول خود نداشته باشند. اگر تقاضا برای نفت به شرایط عادی برنگردد، هیچ دلیلی برای سرمایه گذاری در داراییهای نفتی وجود نخواهد داشت. با این حال خبر ادغام شرکتهای دوون انرژی و دبلیو پی ایکس نشان می دهد که ممکن است هنوز امیدی برای قراردادها در فضای نفت و گاز وجود داشته باشد.

برای بسیاری از شرکتها در این بخش، ادغام تنها راه بقاست زیرا نفت در محدوده 40 دلار محبوس شده که بسیار کمتر از قیمت سودآوری بسیاری از فراوریکنندگان نفت شیل آمریکا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 1419

به "ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادغام نفتی چند میلیارد دلاری دیگری در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید