آمریکا بالاخره فیلم عملیات ادعایی کشتن البغدادی را منتشر کرد

به گزارش کشتی کروز، فارس نوشت: سنتکام فیلمی را منتشر و ادعا نموده که مربوط به حمله به مقر سرنموده گروه تروریستی داعش در سوریه است.

آمریکا بالاخره فیلم عملیات ادعایی کشتن البغدادی را منتشر کرد

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکا (سنتکام)، فیلمی را از عملیات ادعایی حمله به مقر سرنموده گروه تروریستی داعش در شمال غرب سوریه منتشر کرد. این فیلم از ارتفاع بالا گرفته شده و تنها یک نمای کلی از عملیات ادعایی را نمایش می دهد و بیان گر جزئیات عملیات مزبور که مورد ادعای مقامات آمریکایی قرار گرفته، نیست.

بنابراین گزارش، ژنرال فرانک مک کنزی، فرمانده سازمان تروریستی سنتکام ضمن ارائه فیلم مزبور به توضیح بعضی جزئیات از عملیات ادعایی مزبور پرداخت. به گفته او، نیروهای آمریکایی پس از رسیدن به ساختمان محل مخفیگاه البغدادی در استان ادلب سوریه، از حاضران در این ساختمان خواستند که بدون درگیری تسلیم شوند.

به گفته این ژنرال آمریکایی، نیروهای آمریکایی توانستند یازده کودک را از محل درگیری بیرون ببرند اما پنج نفر از نیروهای داعش آغاز به تهدید نیروهای آمریکایی کردند. این افراد که بنابر روایت مک کنزی کشته شده اند، چهار زن و یک مرد بوده اند.

وی اضافه کرد که پس از آن، نیروهای آمریکایی متوجه شدند که البغدادی در یک تونل مخفی شده است. وی پس از آنکه فهمید به زودی توسط نیروهای آمریکایی دستگیر خواهد شد کمربند انفجاری خود را منفجر کرد و خود و دو کودک (با سن کمتر از 12 سال) را که به همراهش بودند، کشت.

مک کنزی اذعان نموده که آمریکایی ها ابتدا فکر می نموده اند که سه کودک با البغدادی همراه بوده اند (ترامپ نیز روز یکشنبه از سه کودک نام برد)، اما بعدا متوجه شده اند که عدد درست، دو کودک بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا عصر یکشنبه گذشته رسما ادعا کرد که آمریکا در یک عملیات ویژه در شمال غرب سوریه، سرنموده داعش را کشته است.

اسپوتنیک به نقل از مک کنزی نوشته که نیروهای آمریکایی ساختمان مخفی گاه البغدادی را نابود نموده اند تا در آینده به محلی مورد احترام حامیان گروه تروریستی داعش تبدیل نشود.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 آذر 1398 بروزرسانی: 28 آذر 1398 گردآورنده: cruisero.ir شناسه مطلب: 704

به "آمریکا بالاخره فیلم عملیات ادعایی کشتن البغدادی را منتشر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بالاخره فیلم عملیات ادعایی کشتن البغدادی را منتشر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید